Jaroszek na medal

LEKKOATLETYKA. Z jednym medalem wrócili zawodnicy z klubów z regionu radomskiego z halowych mistrzostw Polski juniorów i juniorów młodszych, które rozegrano w Spale.

Miejsce na podium zgodnie z oczekiwaniami wywalczyła juniorka ZTE Radom Karolina Jaroszek, która w finale biegu na 60 m przez płotki zajęła trzecie miejsce: - Karolina dość wyraźnie wygrała swój bieg eliminacyjny, ale w finale zmierzyła się już z bardziej wymagającymi, i co ważne, starszymi rywalkami. Ponadto cieszy nowy rekord życiowy - 8,78 s - który ustanowiła na płotkach, na jakich rywalizują już seniorki - podsumował występ na mistrzostwach trener radomianki Marcin Waśniewski.

Z pozostałych przedstawicieli Radomskiego najbliżej zdobycia medalu w Spale byli Anna Pacholska w biegu na 600 m (Olimp Kozienice) oraz Patryk Sadkowski (ZTE) w biegu na 300 m, którzy awansowali do finału swoich konkurencji, ale wywalczyli w nich miejsca tuż za podium. Ponadto pierwsza w finale B biegu na 400 m była Katarzyna Ślusarczyk.

Pozostali biegacze z Radomia nie zdołali zakwalifikować się do finałów. Natomiast kulomioci Andrzej Kaźmierczak wśród juniorów zajął dziesiąte, a Dominik Witczak (junior młodszy) - ósme miejsce.