Koszykarki Energi znów przegrywają

Po wymarzonym początku meczu zawodniczki Energi znów zawiodły. Podopieczne Piotra Błajeta przegrały w Rybniku z Uteksem ROW i są coraz dalej od awansu do play-off.

Koszykówka

Pierwszy mecz rundy rewanżowej był także debiutem w roli szkoleniowca "katarzynek" dla Piotra Błajeta. Nowy trener na pewno nie zaliczy tego spotkania do udanych - jego podopieczne przegrały drugi raz z beniaminkiem z Rybnika.

Początek tego pojedynku należał do Energi. Znakomita gra torunianek w defensywie i niezła w ataku zaskoczyła gospodynie. W 6 min po trafieniu LaToyi Bond było 9:5 dla "katarzynek". Szybkie i skuteczne akcje w wykonaniu zawodniczek z Torunia były nie do zatrzymania. Kiedy pod koniec pierwszej kwarty spod kosza punkty zdobyła Lada Kovalenko było już 16:5 dla Energi. Wydawało się, że pod wodzą nowego szkoleniowca "katarzynki" pewnie zmierzają po zwycięstwo. Nic z tego. Rybniczanki za sprawą skutecznej Nikity Bell powoli zaczęły odrabiać straty. Przez pierwsze dwie minuty drugiej kwarty gospodynie zdobyły pięć punktów, podczas gdy torunianki ani jednego i był remis 16:16. Od tego momentu na parkiecie trwała wyrównana walka.

Na początku trzeciej kwarcie z dystansu trafiła Olena Proszczenko i ROW wygrywał 38:33. Dwie skuteczne akcje Justyny Grabowskiej pozwoliły "katarzynkom" na doprowadzenie do remisu. Za chwilę za trzy punkty celnie rzuciła Emilia Tłumak i torunianki objęły prowadzenie 45:42. Końcówka kwarty należała już do rybniczanek, które zdobyły siedem kolejnych "oczek".

W ostatniej części meczu gospodynie nie pozwoliły już drużynie Energi na odrobienie kilku punktów straty. Skuteczne pod koszem były Bell i Hollie Meredith i beniaminek Ford Germaz Ekstraklasy po raz drugi zasłużenie pokonał w tym sezonie zespół z Torunia.

Wynik meczu

Utex ROW - Energa 60:54

Kwarty: 11:16, 16:12, 22:17, 11:9

Utex ROW: Bell 21, Meredith 12, Proszczenko 9 (3), Dickens 9, Jaroszewicz 7 oraz Skorek 2, Górzyńska-Szymczak 0, Błaszczak 0, Siljegović 0

Energa: Taylor 15 (1), Tłumak 9 (2), Marczewska 7, Predehl 6, Chełczyńska 0 oraz Bond 11, Grabowska 4, Kovalenko 2, Perlińska 0

Pozostałe wyniki: KK AZS Jelenia Góra - CCC Polkowice 52:72 (8:11, 14:14, 12:18, 18:29), Lotos PKO BP Gdynia - INEA AZS Poznań 90:60 (23:18, 19:16, 22:13, 26:13), Arcus SMS PZKosz Łomianki - Cukierki Odra Brzeg 54:86 (16:23, 11:17, 11:29, 16:17), Wisła Can/Pack Kraków - Duda Leszno 81:64 (17:23, 13:10, 27:12, 24:19), MUKS Poznań - ŁKS Siemens AGD Łódź 72:61 (22:15, 15:16, 15:17, 20:13)