Dudek i Smolarek awansowali

Jedna znakomita interwencja i jedna zła - taki jest bilans Jerzego Dudka w meczu Real Madryt - Alicante w 1/16 finału Pucharu Hiszpanii. Trzecioligowiec dzielnie się bronił - odpadł po golu Gutiego na 10 sekund przed końcem meczu.

Na Santiago Bernabeu Real wymęczył zwycięstwo 2:1, które dało mu awans (pierwszy mecz 1:1). W 41. min Dudek znakomicie bronił w sytuacji sam na sam. Real prowadził wtedy 1:0 po golu Robbena (36. min). Przy wyrównującej bramce (63.) Polak nie miał szans, ale w 78. min niepotrzebnie interweniował przy niecelnym strzale, co omal nie zakończyło się katastrofą. Druga bramka dla gości pozbawiłaby Real awansu. Zanosiło się, że rywalem królewskich w 1/8 finału będzie Denia, która była o krok od wyeliminowania Sevilli. W końcówce straciła dwa gole w dwie minuty, przegrała 3:4 i odpadła. Decydującą bramkę Kanoute strzelił z karnego w 90. min.

Sensacji nie było też w meczu z drugim Polakiem. Ebi Smolarek grał od początku, a Racing wygrał z liderującą w II lidze Malagą 2:0 i awansował do 1/8 finału. Awansowała też Barcelona, która na Camp Nou prowadziła 2:0 po 12 minutach gry z trzecioligowcem Alcoyano, ale tylko zremisowała 2:2. Na wyjeździe wygrała jednak 3:0. "Nowy rok, stary koszmar" - skomentował kataloński "Sport" grę Barcy, a trener Frank Rijkaard powiedział, że to głupota nie wygrać takiego meczu.

Atletico Madryt - Grenada 74 (II) 1:1. Pierwszy mecz: 2:1. Awans: Atletico

Deportivo La Coruna - Espanyol Barcelona 1:2 (po dogrywce). Pierwszy mecz: 1:1. Awans: Espanyol

Mallorca - Osasuna 4:0. Pierwszy mecz: 0:2. Awans: Mallorca

Valencia - Real Union Irun (III) 3:0. Pierwszy mecz: 2:1. Awans: Valencia

Athletic Bilbao - Hercules Alicante (II) 2:0. Pierwszy mecz: 2:2. Awans: Athletic

Almeria - Levante 1:1. Pierwszy mecz: 1:2.Awans: Levante

Real Saragossa - Pontevedra (III).3:1 Pierwszy mecz: 0:1.Awans: Saragossa