Sport.pl

Siatkówka. Młodzież chce trenować

Kończą się rozgrywki grupowe w młodzieżowych rozgrywkach organizowanych przez Śląski Związek Piłki Siatkowej.
Młodzież walczy w trzech kategoriach wiekowych: młodzikach (do 14 lat), kadetach (do 16 lat) oraz juniorach (do 18 lat). W rozgrywkach mamy tylko 15 zespołów z Częstochowy i regionu. W samych Mysłowicach czy Sosnowcu jest tyle klubów, co w całym regionie częstochowskim. U nas brakuje UKS-ów, tymczasem w regionie katowickim co czwarta szkoła ma swój klub.

Najwięcej, bo aż po trzy drużyny, wystawiły do rozgrywek Delic-Pol Norwid oraz Victoria Lubliniec. Częstochowski klub ma drużyny we wszystkich męskich kategoriach. Dwa zespoły ma SPS Politechnika, a po jednym - Częstochowianka, Stowarzyszenie SportActiv Częstochowa, MTS AS Myszków, Polonia Poraj, Corona Rudniki, LPKS Borowno, UKS Liceum Kamienica Polska.

Fazę grupową rozgrywek zakończyły już kadetki. Do dalszych gier awansował SPS oraz Victoria, które w swojej grupie zajęły dwa czołowe miejsca. Wśród kadetów wysoko jak zwykle jest Delic-Pol (2 msc.). Czwarte zajął SportActiv, a siódme Polonia Poraj. W grupie juniorów mieliśmy aż pięć zespołów. Do półfinałów awansował z drugiego miejsca tylko Delic-Pol (43 pkt.). Siódme miejsce zajęło STS Victoria, ósme MTS Myszków i ostatnie, dziewiąte UKS LO Kamienica Polska. W juniorkach na siódmym miejscu uplasowała się Częstochowianka, a na dziewiątym Corona.

W młodzikach o miejsca 1.-8. walczą zespoły Delic-Polu i Victorii. W przedziale 17.-22. rywalizuje LPKS Borowno. Wśród młodziczek zawodniczki SPS-u grają o miejsca 1.-16.