TKH gorsze od GKS Tychy w pólfinale Pucharu Polski

Hokeiści TKH nie wywalczą Pucharu Polski. W półfinale torunianie przegrali z gospodarzami finałowego turnieju GKS Tychy.

W pierwszej tercji najlepszą okazję do zdobycia gola miał Jacek Dzięgiel. Jednak w sytuacji sam na sam z napastnikiem TKH poradził sobie Arkadiusz Sobecki. Dzięki udanym interwencjom Michała Plaskiewicza podopieczni Mariana Pysza schodzili z bezbramkowym remisem.

W 28 min. Michal Mravel upadając na lód zdołał jeszcze uderzyć krążek, a ten wpadł do siatki GKS i było 1:0 dla TKH. Po chwili w zamieszaniu pod bramką Plaskiewicza Mariusz Jakubik zdołał wyrównać. W 34 min. po pięknym podaniu Michał Woźnica precyzyjnym strzałem zdobył drugiego gola dla gospodarzy. Załamani torunianie nie byli w stanie odrobić tych strat i z każdą minutą przewaga GKS była coraz większa. Efektem tego były dwie bramki strzelone przez tyszan w ostatniej tercji.

Wynik meczu

GKS - TKH 5:1 (0:0, 3:1, 2:0)

Bramki: 0:1 Mravec (28.), 1:1 Jakubik (30.), 2:1 Woźnica (34.), 3:1 Sokół (35.), 4:1 Woźnica (53.), 5:1 Wołkowicz (58.)

TKH: Plaskiewicz - Vercik, Dąbkowski, Bomastek, Mravec, Dołęga - Cychowski, Kubat, Koszarek, Marmurowicz, Koseda - Fraszko, Jastrzębski, Chrzanowski, Kuchnicki, Dzięgiel

W drugim spotkaniu półfinałowym Comarch/Cracovia Kraków pokonała Zagłębie Sosnowiec 6:3 (2:1, 2:2, 2:0)