Smutne pożegnanie roku w wykonaniu koszykarzy

KOSZYKÓWKA. Drugoligowe zespoły z Radomia nie sprawiły swoim sympatykom świątecznego prezentu, zgodnie przegrywając swoje spotkania.

Porażka poniesiona przez Rosasport w Toruniu jest o tyle bolesna, że znacznie oddaliła ten klub od walki o czołowe cztery miejsca w tabeli, które dają możliwość gry o awans do pierwszej ligi. Katem Rosasportu w meczu z Piernikami okazał się zdobywca 32 punktów dla gospodarzy Tomasz Lipiński.

Z kolei niepowodzenie koszykarzy AZS-u Politechnika Radomska w konfrontacji z outsiderem tabeli Piotrcovią Piotrków Trybunalski przybliżyła podopiecznych Marka Brzeźnickiego do strefy spadkowej.

Rosasport kończy rok na piątej pozycji w tabeli grupy A, natomiast Politechnika zajmuje obecnie dziesiąte miejsce w grupie C.

GRUPA A

PIERNIKI TORUŃ - ROSASPORT RADOM 66:62

Kwarty: 22:12, 20:25, 15:13, 9:12. Rosasport: Wróbel 19, Ignatowicz 18, Podkowiński 11, Sosnowik 8, Kogut 3, Mroczek 3, Kapturski 0, Pawlak 0, Łubiński 0.

Pozostałe wyniki 15. kolejki: OSSM PZKosz Warszawa - OSSM PZKosz Sopot 94:69, ŻTS Nowy Dwór Gdański - ŁKS Łódź 71:85, AZS Kutno - Bonduelle Harmattan Gniewkowo 70:84, Legia Warszawa - Astoria Bydgoszcz 77:72, Mostostal Białystok - Tempcold Warszawa 73:74, Norgips Piaseczno - Tur Bielsk Podlaski 95:73.

GRUPA C

PIOTRCOVIA PIOTRKÓW TRYBUNALSKI - AZS POLITECHNIKA RADOMSKA 77:71

Kwarty: 21:19, 20:23, 20:11, 16:18. AZS: Wiklik 26, Mikina 22, Chojecki 11, Piros 8, Sebrala 2, Badeński 2, Wróbel 0, Nędzi 0, Pycia 0, Kulik 0.

Pozostałe wyniki 15. kolejki: Cracovia Kraków - Hawajskie Koszule Żory 80:84, Pogoń Ruda Śląska - Polonia II Przemyśl 83:64, MOSiR Krosno - Alba Chorzów 100:80, AZS AWF Katowice - Wisła Kraków 72:62, UMKS Kielce - MCKiS AND BUD Jaworzno 91:72.