Kompromitacja koszykarek w Poznaniu

Zawodniczki Energi skompromitowały się z Poznaniu. Porażka z MUKS praktycznie przekreśla szanse "katarzynek" na grę w play-off.

Takiego rezultatu nikt się nie spodziewał. Po czterech kolejnych wygranych podopieczne Adama Prabuckiego jechały do Poznania jako faworytki. Jednak torunianki nieoczekiwanie uległy grającemu w siódemkę beniaminkowi Ford Germaz Ekstraklasy i święta spędzą w fatalnych nastrojach.

Już początek spotkania w Poznania należał do gospodyń. Młode zawodniczki MUKS zaskoczyły "katarzynki" szybkimi atakami i w 5 min wygrywały 11:5. Torunianki, które mają w swoich szeregach wyższe i przede wszystkim bardziej doświadczone zawodniczki grały nerwowo. To spowodowało, że w pierwszej kwarcie koszykarki Prabuckiego popełniły aż 10 strat - jedna na każdą minutę gry. Gospodynie skrzętnie wykorzystywały błędy Energi i po pierwszej części meczu prowadziły aż 21:9. Początek drugiej kwarty to nadal skuteczna gra poznanianek. Po udanej akcji Okeishy Howard w 14 min. było już 28:14 dla MUKS. Dopiero od tego momentu torunianki poprawiły swoją grę. Nie do zatrzymania pod koszem była Lindsay Taylor, a przewaga gospodyń malała z każdą minutą. W połowie meczu MUKS miał na swoim koncie już tylko dziewięć punktów więcej.

O losach spotkania rozstrzygnął początek trzeciej kwarty. Siedem kolejnych punktów zdobyła dla drużyny MUKS Agnieszka Skobel i poznanianki wygrywały już 48:32. Katarzynki grały nieskutecznie, a w obronie nie stanowiły monolitu. Fatalna postawa torunianek pozwoliła gospodyniom nawet na uzyskanie aż 20 oczek przewagi. Pościg Energi w ostatniej kwarcie na niewiele się zdał. Młoda drużyna MUKS nieoczekiwanie, ale jak najbardziej zasłużenie pokonała faworyzowane torunianki.

Wynik meczu

MUKS - Energa 78:66

Kwarty: 21:9, 20:23, 17:6, 20:28

MUKS: Durak 15, Skobel 13, Mądra 12, Howard 12 (1), Antczak 8 oraz Rezler 10 (2), Nieznalska 8

Energa: Taylor 29 (2), Tłumak 15 (1), Perlińska 11 (1), Marczewska 2, Chełczyńska 0 oraz Bajerska 6, Predehl 3 (1), Kovalenko 0, Januszek 0, Grabowska 0

Liczba

4

mecze wygrała toruńska drużyna w pierwszej rundzie. To znacznie mniej niż się spodziewano

Pozostałe wyniki: SMS Arcus PZKosz Łomianki - CCC Polkowice 56:75, Utex ROW Rybnik - KSSSE AZS PWSZ Gorzów 68:63, KK AZS Jelenia Góra - ŁKS Siemens AGD Łódź 55:70