Metamorfoza Rosasportu

KOSZYKÓWKA. Podopieczni Piotra Ignatowicza dość niespodziewanie ulegli w ubiegłą sobotę w Piasecznie średniakowi ligi, a kilka dni później przed własną widownią wzięli srogi rewanż i rozgromili lidera drugoligowej tabeli.

Mecz z Bonduellem rozpoczął się z blisko 15-minutowym opóźnieniem, ponieważ goście mieli kłopoty z dotarciem do Radomia. Nic zatem dziwnego, że przez niemal całe spotkanie rywale Rosasportu sprawiali wrażenie ospałych i nieprzygotowanych kondycyjnie do gry. Nie umniejsza to jednak rozmiarów zwycięstwa gospodarzy. Radomianie wreszcie zagrali konsekwentnie przez pełne 40 min, nawet na chwilę nie pozwalając sobie na momenty słabości.

Po raz pierwszy radomskiej publiczności zaprezentował się Tomasz Baszak i trzeba przyznać, że jego debiut wypadł całkiem poprawnie. Bohaterem meczu został jednak zdobywca 21 punktów Tomasz Sosnowik. - Cieszy to, że wreszcie nie mieliśmy momentów przestoju. Szkoda tylko Karola Gutkowskiego, który doznał kontuzji - powiedział po meczu najskuteczniejszy koszykarz Rosasportu.

GRUPA A

ROSASPORT RADOM - BONDUELLE HARMATTAN GNIEWKOWO 87:55

Kwarty: 26:20, 19:12, 22:7, 20:16. Rosasport: Sosnowik 21, Baszak 14, Wróbel 10, Kogut 10, Ignatowicz 9, Podkowiński 9, Kapturski 5, Zalewski 4, Mroczek 3, Gutkowski 2, Łubiński 0.

Pozostałe wyniki 14. kolejki : Tempcold Warszawa - OSSM PZKosz Warszawa 83:85, Astoria Bydgoszcz - Mostostal Białystok 84:76, AZS WSGK Kutno - ŻTS Nowy Dwór Gdański 79:70, Tur Bielsk Podlaski - Pierniki Toruń 64:79, ŁKS Łódź - Legia Warszawa (przełożony na 29 grudnia), OSSM PZKosz Sopot - Norgips Piaseczno (przełożony na 9 stycznia).

GRUPA C

Wyniki 14 kolejki: AZS Politechnika Radomska - MMSK Dąbrowa Górnicza 59:101 (18:22, 20:32, 11:20, 10:27), Polonia II Przemyśl - UMKS Kielce 80:63, Alba Chorzów - Wisła Kraków 85:75, Cracovia Kraków - AZS AWF Katowice 69:98, MCKiS AND BUD Jaworzno - Piotrcovia Piotrków Trybunalski 101:56, Hawajskie Koszule Żory - Pogoń Ruda Śląska 58:87.