Gdańsk nagradza sportowców

Leszek Blanik, mistrz świata, gimnastyk AZS AWFiS Gdańsk został sportowcem roku 2007 w Gdańsku.

Podczas wtorkowej "Gdańskiej Gali Sportu 2007" za swoje tegoroczne osiągnięcia uhonorowani zostali przez Urząd Miasta zawodnicy, trenerzy i przedstawiciele gdańskiego sportu.

Drugie miejsce wśród sportowców zajął wioślarski mistrz świata Adam Korol (AZS AWFiS) trzecie drużyna gdańskich florecistek: Sylwia Gruchała, Katarzyna Kryczało, Magdalena Mroczkiewicz i Małgorzata Wojtkowiak. Pozostałe pozycje zajęli żeglarz AZS AWFiS Piotr Myszka, rugbista gdańskiej Lechii Janusz Urbanowicz, piłkarka ręczna AZS Małgorzata Sadowska, piłkarz Lechii Maciej Rogalski, lekkoatleta AZS Igor Janik, siatkarz gdańskiego Trefla Jarosław Stancelewski i hokeista Stoczniowca Mateusz Rompkowski.

W kategorii niepełnosprawny sportowiec roku wyróżnienie otrzymał Robert Plichta a trenerem roku

został szkoleniowiec piłkarzy gdańskiej Lechii Dariusz Kubicki.