Do szpitala na koniec roku

To była świetna runda Dudy Leszno! Zakończyło ją zwycięstwo, choć mocno wymęczone, nad Uteksem-ROW Rybnik.

Gdy z czterech pierwszych spotkań leszczynianki przegrały aż trzy, trudno było spodziewać się, że Duda będzie rewelacją rundy. A jednak niedoceniany zespół prowadzony przez Jarosława Krysiewicza wygrał kolejnych osiem spotkań.

Sobotnie spotkanie leszczynianki rozpoczęły bardzo nerwowo - inaczej niż poprzednie z MUKS Poznań, gdy zdobyły blisko 100 pkt. Tym razem myliły się raz za razem - zwłaszcza czarnoskóra Constance Jinks. W zespole z Rybnika słabiej spisywała się była liderka Dudy Nikita Bell, która choć tradycyjnie zbierała sporo piłek, to jednak nie zdobywała punktów. - Wiedzieliśmy jak gra, jak się ustawia i kiedy trzeba ją wyprzedzić - mówił trener Krysiewicz. Ciężar punktowania wzięły więc na siebie Hollie Merideth i Marquetta Dickens. Leszczynianki się jednak otrząsnęły i po koszach Agnieszki Budnik i Martyny Koc wygrywały 16:11.

Inicjatywę koszykarki Dudy miały do połowy czwartej kwarty. Prowadziły, ale niewysoko. Spora w tym zasługa znów nieźle radzącej sobie Edyty Krysiewicz, za to fatalnie rzucała Jinks. Amerykanka spudłowała wszystkie 12 rzutów z gry! - Z doświadczenia wiem, że tak to już jest z czarnoskórymi zawodniczkami i zawodnikami. Gdy mają bilet na samolot do Ameryki, to żyją tylko świętami - mówił trener Dudy.

W ostatniej kwarcie sytuacja Dudy zrobiła się nieciekawa, bo w 34. min Bell zdobyła pięć punktów z rzędu (ROW objął prowadzenie 51:48), a po cztery faule miały wysokie zawodniczki Dudy: Agnieszka Budnik i Olga Żytomirska. Znakomite akcje Edyty Krysiewicz pozwoliły jednak odzyskać leszczyniankom prowadzenie i po nerwowej końcówce wygrać.

Po meczu do szpitala odwieziona została Monika Siwczak. Z podejrzeniem uszkodzenia dwóch kręgów i wypadnięcia jądra miażdżystego pozostanie w szpitalu prawdopodobnie do wtorku lub do środy. Jak długą będzie miała przerwę w grze, jeszcze nie wiadomo.

Duda Leszno - Utex-ROW Rybnik 62:58

Kwarty: 18:13, 10:11, 18:19, 16:15

Duda-PWSZ: Krysiewicz 18 (3x3), Budnik 10, Makowska 9, Koc 8, Jinks 2 oraz Siwczak 9 (1x3), Żytomirska 6, Talarczyk 0.

Utex-ROW: Dickens 15 (1x3), Merideth 14 (1x3), Bell 13, Jaroszewicz 7 (1x3), Proszczenko 4 (1x3) oraz Błaszczak 4, Siljegović 1, Skorek 0.