170 medali Kormorana

Niemal 300 młodych pływaków wystartowało w mistrzostwach województwa warmińsko-mazurskiego w Giżycku

Przez dwa dni o miano najlepszego w regionie rywalizowało osiem klubów: MTP Kormoran Olsztyn, KS Orzeł Elbląg, UKP Jedynka Elbląg, EKS Delfin Ełk, POLKS Szczytno, MKS "ROS" Pisz, MKS Medyk Giżycko i UKS MOS Ełk.

Gwiazdą zawodów został olsztynianin Sylwester Borowicz-Skoneczny, który na dystansie 1500 m stylem dowolnym ustanowił rekord Polski 15-latków (czas 15:45,45). Wyróżnieni zostali także zawodnicy, którzy w wyścigach zdobyli najwięcej punktów, wśród dziewcząt Zuzanna Pacholska (Orzeł) za 200 m stylem motylkowym z czasem 2:22,05; wśród chłopców Krzysztof Pielowski (Kormoran) za 400 m dowolnym - 3:55,50.

Ostatecznie najlepszym klubem na Warmii i Mazurach został olsztyński Kormoran, którego zawodnicy wywalczyli aż 170 medali, w tym 69 złotych, 65 srebrnych i 36 brązowych. Kolejne miejsca przypadły Orłowi (łącznie 77) i Jedynce (47) z Elbląga.