Energa Stoczniowiec podwójnie przegrała w Toruniu

Gdańscy hokeiści ulegli na wyjeździe TKH 2:4. Tym samym Stoczniowiec nie zdobył punktu do ligowej tabeli i odpadł z rozgrywek o Puchar Polski.

Mecz w Toruniu miał podwójną stawkę, rywalizacja toczyła się także o awans do półfinału Pucharu Polski. Z powodu braku wolnych terminów oba klubu ustaliły, że ich dwie ligowe konfrontacje będą liczyły się także jako ćwierćfinał PP. Pierwszy mecz w Gdańsku zakończył się przegraną Stoczni po dogrywce 2:3, ale do rywalizacji pucharowej liczył się wynik po trzech tercjach, czyli remis 2:2. Zwycięzca wtorkowego meczu, czyli TKH, zainkasował więc 3 pkt do ligowej tabeli i zapewnił sobie awans do półfinału PP.

Stoczniowiec do końca walczył o doprowadzanie do dogrywki. Przegrywając 2:3, na 40 sek przed końcem III tercji trener Stoczniowca Henryk Zabrocki wycofał bramkarza, ale nie skończyło się to wyrównaniem, tylko stratą gola. Do pustej bramki trafił Przemysław Bomastek. Stoczniowiec zagrał z Toruniu bez kontuzjowanych Mikołaja Łopuskiego i Michała Smeji, w czasie meczu urazów doznali Bartłomiej Wróbel i Paweł Benasiewicz. Stoczniowiec (na prośbę zawodnika) rozwiązał kontrakt ze słowackim napastnikiem Ondriejem Prokopem. Nie ma jednak czego żałować, bo Prokop od początku sezonu zawodził. Być może jego miejsce zajmie jeden z hokeistów, którzy grali w poprzednim sezonie w Stoczniowcu Alexander Hult lub Peter Hurtaj. Ten drugi niedawno zwolniony został z ... TKH. Zagranicznych zawodników kontraktować można do końca stycznia 2008 r.

TKH Toruń - Energa Stoczniowiec 4:2. Tercje: 0:0, 3:2, 1:0. Bramki: Dołęga (21.), Chrzanowski (27.), Jastrzębski (29.), Bomastek (60.) - Rompkowski (21.), Urbanowicz (32.). Stoczniowiec: Odrobny (29. Soliński) - Wróbel, Bigos, Skutchan, Jurasek, Vitek - Skrzypkowski, Rompkowski, Kostecki, Rzeszutko, Sowiński - Benasiewicz, Leśniak, Furo, Urbanowicz, Jankowski.

Pozostałe wyniki PLH: KH Sanok - Podhale Nowy Targ 3:4 (po dogrywce), Naprzód Janów - GKS Tychy 1:7, Unia Oświęcim - Cracovia 1:12, Zagłębie Sosnowiec - Polonia Bytom 4:3.