Siatkówka. Domex przegrał z liderem

Brak dwóch podstawowych zawodniczek sprawił, że grając u siebie, siatkarki Częstochowianki nie wywalczyły ani jednego punktu. W sobotę II-ligowy Domex uległ prowadzącemu w tabeli MOSiR-owi Mysłowice 1:3.

Siatkarki Częstochowianki wyszły na parkiet w eksperymentalnym ustawieniu. Na ławce siedziały rekonwalescentki Jolanta Sokalska i Agnieszka Czok, a na skrzydle zagrała środkowa Katarzyna Madejska. - Gra nam się nie układała - mówi trener Domeksu Paweł Kapica. - W pierwszym i drugim secie popełnialiśmy sporo błędów własnych.

Częstochowianki wyraźnie przegrały pierwszego i drugiego seta. W trzecim, po emocjonującej końcówce, wygrały na przewagi, jednak już w czwartej partii wszystko wróciło do normy. Problemy z przyjęciem zagrywki i zakończeniem ataku sprawiły, że mysłowiczanki zwyciężyły w tej partii do 18, a w całym meczu 3:1.

Częstochowianka: Matusiak, Pietroczuk, Krzyżanowska, Cieplińska, Madejska, Siuda, Bury (l) - Feć, Chyra, Sokalska, Czok

Pozostałe wyniki: MCKiS Jaworzno - BKS II Bielsko-Biała 3:2, Płomień Sosnowiec - MKS Świdnica 3:0, SMS II Sosnowiec - AZS Politechnika Gliwice 0:3, Gwardia II Wrocław - MKS Zawiercie 3:0.