Wygrana Rosasportu, porażka Politechniki

KOSZYKÓWKA. Zwycięstwo i porażka - z takim bilansem powrócili z meczów wyjazdowych drugoligowi koszykarze Rosasportu i AZS-u Politechnika Radomska.

W dużo lepszych nastrojach z Nowego Dworu Gdańskiego wracali podopieczni Piotra Ignatowicza, którzy po wyrównanym pojedynku pokonali miejscowy ŻTS. - Po męczącej podróży ciężko było nam wejść w mecz. Na nasze szczęście nie wykorzystali tego gospodarze. Od trzeciej kwarty nastąpiła pełna mobilizacja i zasłużenie wygraliśmy - podsumował występ Rosasportu trener Piotr Ignatowicz. We wspomnianej przez szkoleniowca trzeciej kwarcie klasą dla siebie był Konrad Kapturski, którego trzy celne rzuty za trzy punkty pozwoliły radomianom odskoczyć na bezpieczną ilość punktów.

W odmiennych nastrojach z Przemyśla wrócili z kolei radomscy akademicy. Nieznaczna porażka z Polonią była ich czwartą z rzędu w ligowych rozgrywkach. O losach meczu zadecydowała ostatnia kwarta, w której studenci popełnili więcej niewymuszonych błędów niż rywal.

ŻTS NOWY DWÓR GDAŃSKI - ROSASPORT RADOM 55:62

Kwarty: 15:14, 11:12, 14:23, 15:13.

Rosasport: Kapturski 13, Sosnowik 11, Ignatowicz 11, Wróbel 8, Zalewski 7, Podkowiński 7, Pawlak 4, Mroczek 1.

Pozostałe wyniki 9. kolejki grupy A: Norgips Piaseczno - OSSM PZKosz Warszawa 89:93, Astoria Bydgoszcz - OSSM PZKosz Sopot 95:75, Mostostal Białystok - Pierniki MMKS Toruń 70:55, Legia Warszawa - Bonduelle Harmattan Gniewkowo 52:73, ŁKS Petrolinvest Łódź - Tur Bielsk Podlaski 91:73, Tempcold AZS PW Warszawa - AZS WSGK Kutno 76:60.

POLONIA PRZEMYŚL - AZS POLITECHNIKA RADOMSKA 72:65

Kwarty: 21:21, 15:15, 13:13, 23:16.

AZS: Serbala 15, Plutka 15, Wiklik 14, Piros 14, Chojecki 4, Badeński 3, Kulik 0, Wilk 0, Pycia 0.

Pozostałe wyniki 9. kolejki grupy C: UMKS Kielce - MOSiR Krosno 71:83, Pogoń Ruda Śląska - Wisła Kraków 79:66, Cracovia Kraków - Alba Chorzów 75:85.