Sport w skrócie

KICK-BOXING

Sukces radomian na międzynarodowej arenie

Karol Głogowski z Kick-Sportu Radom wywalczył brązowy medal mistrzostw Europy juniorów, które odbyły się w portugalskim mieście Faro. Radomianin na najniższym stopniu podium stanął w wersji full contact w kategorii do 60 kg. Razem podczas imprezy, w której rywalizowali specjaliści w formułach semi, light, full contact i low kick, 19-osobowa reprezentacja Polski zdobyła 15 medali (trzy złote, cztery srebrne i osiem brązowych). Najbardziej okazałym dorobkiem może pochwalić się kadra full contact, która drużynowo zajęła w mistrzostwach drugie miejsce, ustępując jedynie Rosjanom. Tym samym podwójny sukces odniósł trener Kick-Sportu Włodzimierz Trzeciak, który jest klubowym szkoleniowcem Głogowskiego oraz przebywał w Portugalii w roli szkoleniowca kadry full.

LEKKOATLETYKA

Tuż za podium

Kolejny dobry start zaliczył radomski długodystansowiec Artur Błasiński, zajmując czwarte miejsce podczas XI Biegu Niepodległości rozegranego w Krośnie. Na 7-kilometrowej trasie zwyciężył Jakub Burghardt (21.24). Przed radomianinem linię mety minęło dwóch Białorusinów. Błasiński natomiast zameldował się z czasem 22.12. Serię występów zawodnik ZTE będzie prawdopodobnie kontynuował w najbliższy weekend. - Jeśli tylko zdołam wyleczyć się z przeziębienia, które złapałem podczas ostatniego startu, wezmę tym razem udział w imprezie we Włoszech - przyznał w rozmowie z "Gazetą" Błasiński.

TENIS STOŁOWY

AZS Eurowkręt liderem

W najciekawszym meczu ostatniej kolejki amatorskiej ligi tenisa stołowego AZS Eurowkręt pokonał drużynę Vivalo. Po zaciętych grach singlowych akademicy prowadzili 5:4 i o końcowym rezultacie miał zadecydować debel. W nim minimalnie lepsi byli Marcin Podkański i Mariusz Piasta, którzy zwyciężyli z Ryszardem Komisarczykiem i Sławomirem Sulisem 3:2. Tymczasem fotel lidera na rzecz AZS-u stracił zespół Garbusów, który uległ Nieustraszonym. Bardzo dobrze zaprezentowała się pierwsza drużyna Publicznego Gimnazjum nr 3. Podopieczne Katarzyny Bielak najpierw pokonały ekipę ESTS 6:0, a potem toczyły zacięty bój z LUKS-em Kowala, przegrywając ostatecznie 2:6. Z kolei niespodziankę sprawił zespół Elektrowni Kozienice, który wygrał z Old Boys Lipsko 6:3.

W ligowej tabeli prowadzi AZS Eurowkręt przed Garbusami i Nieustraszonymi.

JUDO

Awans i pech na tatami

Maciej Sałata z radomskiego Startu awansował do finału Pucharu Polski juniorów młodszych w judo, który odbędzie się 17 listopada w Olsztynie. Podczas rozegranych w miniony weekend w Warszawie eliminacji w makroregionie mazowieckim młody judoka z Radomia zajął trzecie miejsce w wadze do 66 kg. Wygrał trzy walki i jedną przegrał - w półfinale, po dogrywce ze zwycięzcą kategorii Bartoszem Kurkiewiczem z UKJ Ryś Warszawa. Dobrze spisała się także inna zawodniczka Startu Beata Marchewka, która zajęła trzecie miejsce w wadze do 52 kg. Radomianka wygrała dwie walki podobnie jak dwie pierwsze zawodniczki. Miała jednak pecha, bo trzecie miejsce nie dawało przepustki do finału w Olsztynie. O kolejności w tej kategorii - przy jednakowej liczbie zwycięstw trzech pierwszych zawodniczek - decydowała waga. Niestety, zawodniczka Startu była najcięższa z całej trojki. Do awansu zabrakło jej zaledwie 10 dkg.

SZACHY

Uczcili Święto Niepodległości

Arkadiusz Skawiński zwyciężył podczas Memoriału Szachowego Marszałka Józefa Piłsudskiego w grze błyskawicznej rozegranego w radomskim MDK-u. Przedstawiciel gospodarzy zawodów wyprzedził Marcina Pomagalskiego oraz Pawła Czyża i Konrada Kądzielę. Święto Niepodległości radomscy szachiści uczcili także, rozgrywając maraton nocny w grze błyskawicznej. W rywalizacji trwającej od godz. 21 do 6 na podium znaleźli się prawie ci sami zawodnicy. Tym razem triumfował Pomagalski, drugi był Czyż, a trzeci - Kądziela. Poza podium uplasował się Jacek Sieczkowski.

PŁYWANIE

Udany debiut

Aleksandra Przybysławska z Wodnika Radom zajęła trzecie miejsce na dystansie 50 m stylem dowolnym podczas zawodów z cyklu "Pierwszy krok pływacki 9-latków", które odbyły się w Warszawie. Warto zaznaczyć, że dla radomianki były to pierwsze zawody w życiu. Młoda pływaczka uplasowała się także na piątej pozycji w konkurencji 50 m stylem grzbietowym. Z pozostałych zawodników Wodnika w pierwszej szóstce swoich konkurencji znaleźli się również Adrianna Mendyk i Oskar Kalbarczyk.