Wyniki 14. kolejki IV ligi piłkarskiej

Porażka przed własną publicznością lidera i głównego kandydata do awansu - Ponidzia Nidy Pińczów - z Piaskowianką to największa niespodzianka 14. kolejki.

Goście w ostatnich meczach spisują się jednak rewelacyjnie. W trzech poprzednich spotkaniach zdobyli komplet punktów i nie stracili nawet gola. - Do przerwy mecz był wyrównany, ale to my mieliśmy bardziej klarowne sytuacje. W obronie zagraliśmy mądrze taktycznie. Gospodarze bili głową w mur, mieli za mało udanych akcji indywidualnych i nie mogli poradzić sobie. My kontrowaliśmy - opowiadał Stanisław Maj, trener Piaskowianki. Jedną z takich kontr na jedynego gola zamienił w 56. minucie Michał Puchała, wykorzystując dośrodkowanie z lewej strony Przemysława Kupczyka. Strzelec bramki powinien mieć dwa trafienia, ale przed przerwą przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem Nidy Grzegorzem Chrzanowskim.

W identycznych rozmiarach jak pińczowianie (i też u siebie) przegrała z GKS-em Rudki inna drużyna z czołówki - Lubrzanka Kajetanów. - Goście zdobyli bramkę po praktycznie jedynej groźnej akcji w całym meczu. Potem mieliśmy zdecydowaną przewagę, ale trudno coś zrobić, jak rywal broni się całym zespołem. Sędzia nie uznał nam też prawidłowo zdobytego gola Mateusza Franusa, dopatrując się spalonego - powiedział Zenobiusz Foks, obrońca Lubrzanki.

Fatalnie spisały się dwie ostatnie drużyny ligi - Nowiny i Wisła Sandomierz. W sumie straciły aż trzynaście goli!

Wyniki 14. kolejki:

KSZO II Ostrowiec - Czarni Połaniec 0:3 (0:2): Gach (19.), samobójcza (32.), Janowski (70.);

Bucovia Krasocin - Łysica Bodzentyn 3:2 (2:1): Moskwa (8.), Wilk dwie (20., 75.) - Chrzęszczyk (16.), Lelonek (58.);

Orlicz Suchedniów - Nowiny 6:0 (1:0): Jagodziński (44.), Zegadło (54.), Dulak (56.), Chychłowski dwie (68., 73.), Milcarz (81.);

Ponidzie Nida Pińczów - Piaskowianka 0:1 (0:0): Puchała (56.);

Granat Skarżysko - Olimpia Pogoń Staszów 1:2 (1:2): Chołuj (30.) - Anduła (2.), Strzałka (27.);

Lubrzanka Kajetanów - GKS Rudki 0:1 (0:1): Jaros (25.);

Neptun Końskie - Alit Ożarów 0:2 (0:2): Klimek (6.), Persona (22.);

Wisła Sandomierz - Orlęta Kielce 0:7 (0:3): Bętkowski dwie (33., 40.), Bieniek dwie (35., 90.), Urbanek dwie (63., 72.), Relidzyński (78.).