18-latka wygrała mecz dla MUKS Poznań

MUKS Poznań wygrał trzeci raz z rzędu, ale nad słabiutkim AZS Jelenia Góra sukces przyszedł poznaniankom z największym trudem.

Nie wiadomo w ogóle, czy to spotkanie będzie się liczyć do tabeli w dalszej części sezonu. Klub z Jeleniej Góry ma ogromne problemy finansowe i w każdym momencie może się rozpaść.

Tak naprawdę tylko jedna koszykarka AZS prezentuje niezły jak na ekstraklasę poziom - Natalia Małaszewska. AZS grał jednak zespołowo i skutecznie - w 7. min było już 19:8 dla Jeleniej Góry. Poznanianki, o dziwo, tak samo często decydowały się na rzuty z dystansu, jak i za 2 pkt. Dopiero po jakimś czasie zaczęły trafiać. Kolejne rzuty za 3 pkt oddały Katarzyna Rezler, Agnieszka Skobel i Żaneta Durak i już po pierwszej kwarcie był remis. Później dysponujące bardziej wyrównanym składem poznanianki szybko zyskały 15 pkt przewagi. Wydawało się, że emocji już nie będzie. A jednak... - Wszystko to wina sędziów - mówił kierownik MUKS Krzysztof Dutkiewicz. - W ostatniej kwarcie zostaliśmy bez obu naszych rozgrywających. Odgwizdywali im faule, jakby sobie jaja robili. Ich zdaniem Żaneta Durak popełniła trzy faule w 28 s. Okeisha Howard została uderzona łokciem przez rywalkę, a tymczasem okazało się, że to był jej faul. Amerykanka nie wytrzymała, powiedziała coś sędziom i jeszcze dostała przewinienie techniczne, które później zostało zapisane Durak. Po prostu jaja - denerwował się Dutkiewicz. Koszykarki z Jeleniej Góry odrobiły straty, objęły nawet w 37. min prowadzenie 67:63. Wtedy klasę pokazała Agnieszka Skobel. 18-letnia poznanianka najpierw doprowadziła do remisu, a gdy do końca meczu było 28 s, trafiła za 3 pkt. Później jeszcze dołożyła kosz za 2 pkt, a wynik meczu ustaliła Paulina Antczak. W ostatniej kwarcie Skobel zdobyła aż 12 pkt z 15 w dorobku zespołu, w całym spotkaniu zaś - rekordowe 30. Statystycy PLKK naliczyli jej też 13 zbiórek i 7 asyst.

AZS Jelenia Góra - MUKS Poznań 69:75

Kwarty: 19:19, 13:24, 27:17, 10:15.

AZS: Małaszewska 21, Arodź 17 (2x3), Kret 11 (1x3), Balsam 5 (1x3), Wójcik 4 oraz Dłutowska 11 (3x3), Kowalczyk 0.

MUKS: Skobel 30 (5x3), Mądra 14 (1x3), Nieznalska 7, Howard 4, Rezler 3 (1x3) oraz Antczak 12 (1x3), Durak 5 (1x3), Najtkowska 0, Skowronek 0, Mićków 0.