Wyniki 13. kolejki czwartej ligi piłkarskiej

Strzelona z blisko 30 metrów bramka przez Łukasza Mikę była ozdobą 13. kolejki. Bramka obrońcy Ponidzia Nidy Pińczów nic jednak nie dała.

Lider przegrał po sześciu zwycięstwach z rzędu, a pogromcą drużyny Ireneusza Pietrzykowskiego został dobrze grający przed własną publicznością zespół Czarnych Połaniec (trzy zwycięstwa, trzy remisy). - Mecz na bardzo wysokim poziomie. Kto nie był, niech żałuje. Do przerwy lepsi byli goście, a w drugiej połowie chyba za bardzo się uspokoili i zamiast podwyższyć rezultat, bronili wyniku. My to wykorzystaliśmy, zagraliśmy z dużą determinacją i zdobyliśmy dwa gole - powiedział Zbigniew Kolera, kierownik Czarnych Połaniec. Przy obu golach asystował Paweł Gach. Najpierw idealnie podał z lewej strony na głowę Mariusza Janowskiego, a później jego strzał z bliska dobił Paweł Meszek. W ostatnim kwadransie gospodarze mądrze się bronili a w bramce dobrze spisywał się Sylwester Janowski.

Prawdziwy festiwal strzelecki w Kajetanowie. Lubrzanka zaaplikowała ostatniej w tabeli Wiśle aż osiem bramek. Trzy zdobył zaledwie 19-letni Mateusz Matla.

Wyniki 13. kolejki:

Czarni Połaniec - Ponidzie Nida Pińczów 2:1 (0:1): Janowski (65.), Meszek (72.) - Mika (25.);

Olimpia Pogoń Staszów - KSZO II Ostrowiec 1:0 (0:0): Strzałka (60.);

Piaskowianka - Neptun Końskie 3:0 (1:0): Faryna (35.), Puchała dwie (70., 80.);

GKS Rudki - Granat Skarżysko 0:2 (0:1): Płusa (15.), Nowak (65.);

Lubrzanka Kajetanów - Wisła Sandomierz 8:1 (6:0): Matla trzy (4.,30.,85.), Woszczycki dwie (8., 15.), K. Bracha (10.), Mosiołek (35.), Górecki (90.) - Krakowiak (60.);

Alit Ożarów - Bucovia Krasocin 3:0 (0:0);

Łysica Bodzentyn - Orlicz Suchedniów 1:1 (0:1): Jop (75.) - Wojtasiński (25.);

Nowiny - Orlęta Kielce 0:2 (0:1): Relidzyński dwie (34., 51.);

Alit Ożarów - Bucovia Krasocin 3:0 (0:0): Klimek dwie (63., 78.), Sadłowski (81.).