Wyniki 12. kolejki czwartej ligi piłkarskiej

Ponidzie Nida Pińczów zdecydowanie lepsze w meczu od Olimpii Pogoni Staszów. Podopieczni Ireneusza Pietrzykowskiego wygrali 3:0 i zwiększyli przewagę nad wiceliderem do siedmiu punktów.

Trener gospodarzy tonuje hurraoptymizm. - Trzecia liga? Spokojnie, skuteczną metodą Adama Małysza myślimy tylko o kolejnym spotkaniu - mówi z uśmiechem.

Od czterech meczów nie wygrał już za to Granat Skarżysko. Podopieczni Mariusza Ludwinka ulegli tym razem u siebie Lubrzance Kajetanów, nie potrafiąc doprowadzić do remisu, mimo że grali od 75. minuty z przewagą dwóch zawodników! Czerwone kartki w odstępie minuty dostali Mateusz Franus i Michał Bracha. Dwie najlepsze okazje na punkt zmarnował Krystian Płusa - najpierw trafił w słupek, a potem z bliska w bramkarza.

Liczebnej przewagi nie wykorzystał też Orlicz Suchedniów. Zespół Janusza Cieślaka wygrywał po trafieniu z rzutu karnego Michała Kubca, a w dodatku kwadrans przed końcem czerwoną kartkę dostał bramkarz gości Wojciech Styczyński. A jednak Alit Ożarów sprawił psikusa - w 83. minucie do remisu doprowadził Grzegorz Sejdziński, a w doliczonym czasie mógł zgarnąć całą pulę, gdyby do pustej bramki trafił Piotr Donoch.

Niezadowolony ze skuteczności napastników, mimo wysokiej wygranej w Krasocinie, był trener Piaskowianki Stanisław Maj. - To już prawie tragedia, co się z nimi dzieje. Szkoda mi ich, bo mogli zdobyć nawet osiem goli - mówił.

Wyniki 12. kolejki:

Orlęta Kielce - Łysica Bodzentyn 2:1 (1:0): Kula (22.), Bętkowski (66.) - Michta (84.);

KSZO II Ostrowiec - GKS Rudki 0:0;

Wisła Sandomierz - Nowiny 1:2 (1:2): Kubica (7.) - Lasota (25.), Szymkiewicz (30.);

Orlicz Suchedniów - Alit Ożarów 1:1 (1:0): Kubiec (15. karny) - Sejdziński (83.);

Bucovia Krasocin - Piaskowianka 0:3 (0:1): Faryna dwie (1.,70.), Kupczyk (65.);

Neptun Końskie - Czarni Połaniec 0:1 (0:0): Gach (83.).

Granat Skarżysko - Lubrzanka Kajetanów 1:2 (0:2): Płusa (80. karny) - M. Bracha (32.), Mosiołek (43.);

Ponidzie Nida Pińczów - Olimpia Pogoń Staszów 3:0 (1:0): Kłos (28.), Mika (58.), Piotr Wijas (65.).