Sport.pl

Szetela będzie grał dla USA

Danny Szetela wszedł na boisko w 85 minucie spotkania USA - Szwajcaria i na pewno nie zagra już w reprezentacji Polski
20-letni zawodnik Racingu Santander ma polskie obywatelstwo, do niego należała decyzja, w której kadrze będzie grał. Jego rodzicie chcieli, by reprezentował Polskę, głośno mówił o tym sam piłkarz. Do czasu, gdy Stanów Zjednoczonych nie odwiedził Paweł Janas. Były selekcjoner reprezentacji Polski wypalił, że takich jak Szetela to on ma w Polsce dwustu. Po tych słowach Szetela o grze dla ojczyzny rodziców mówił coraz ciszej.

To, co zepsuł Janas, próbował naprawić Ebi Smolarek, który zachęcał młodszego kolegę z Racingu do gry dla Polski perspektywą występu na Euro 2008. Amerykańska Polonia zebrała ponad tysiąc podpisów pod prośbą, by Szetela grał dla Polski.

Ostatni obudził się PZPN. Prezes Michał Listkiewicz rozmawiał o jednym z najzdolniejszych amerykańskich piłkarzy z Leo Beenhakkerem. Holender obiecał, że jeśli Szetela będzie chciał grać dla Polski, zostanie sprawdzony.

Listkiewicz rozmawiał także z asystentem trenera reprezentacji USA Piotrem Nowakiem. Były reprezentant Polski obiecał, że porozmawia z zawodnikiem. - Jeśli będzie miał jakieś wątpliwości, nie zagra ze Szwajcarią. Będzie miał więcej czasu do namysłu - obiecywał Nowak Listkiewiczowi.

W środę Szetela wszedł na boisko jako ostatni z Amerykanów. Jedynym piłkarzem, który został na ławce był Jay DeMerit. Amerykanie wygrali ze Szwajcarami 1:0.

Korespondencja z Nowego Jorku: Łzy wściekłości polonijnych kibiców