Jest coraz gorzej

Tychy, Kraków, Gdańsk, Sosnowiec, Toruń Oświęcim. To wyliczanka drużyn, z którymi sanoczanie przegrywali kolejne mecze z rzędu. Pierwsza piątka to zespoły silne, które walczą o najwyższe cele. Oświęcimska Unia to jednak zdecydowany outsider ekstraligi.

A mimo to sanoczanie przegrali z nią w niedzielę po dramatycznej serii rzutów karnych! - Po raz pierwszy od dłuższego czasu zagraliśmy niemal w komplecie. Piątki nie były zgrane, nie wszyscy są jeszcze w rytmie meczowym - usprawiedliwiał swoich podopiecznych trener Andrzej Słowakiewicz. Do jego zespołu w niedzielę dołączył kontuzjowany Piotr Gil i w linii defensywnej brakowało jedynie Piotra Ciepłego.

Sanoczanie w niedzielnym pojedynku byli nieskuteczni. W pierwszej tercji dwukrotnie grali w podwójnej przewadze, a mimo to bramki nie zdobyli. - Przy takiej liczbie strzałów, jaką oddajemy, powinniśmy spokojnie wygrywać mecze - wzdychał Robert Kostecki, który w niedzielę zdobył dwie bramki. Pierwszą - po idealnym dograniu od Tomasza Demkowicza, drugą - w ostatniej minucie po rzucie karnym! Kiedy Unia prowadziła na kilkadziesiąt sekund przed końcem meczu, trener Słowakiewicz wycofał bramkarza i postawił wszystko na jedną kartę. W zamieszaniu w tercji obronnej gospodarzy, jeden z nich ruszył bramkę i sędzia wskazał na rzut karny. - Nie bałem się go wykonywać. W tym sezonie już trafiałem w takich sytuacjach [w meczu z Polonią Bytom i GKS-em Tychy - przyp. red.] - mówił popularny "Kostek".

W regulaminowym czasie był remis 3:3. Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia i zwycięzcę miały wskazać rzuty karne. W tych lepiej strzelali gospodarze (trafienia Marka Modrzejewskiego i Martina Buczka, dla Sanoka tylko Lubomir Caban). - W karnych strzelałem jako ostatni i nie udało się. Zrobimy jednak wszystko, by podnieść się z dołka. Nie po to ostro trenowaliśmy, by teraz poddawać się po kilku niepowodzeniach - komentował Kostecki.

karne: 2:1

Bramki: 1:0 R. Noworyta - Szewczyk (18. w przew.), 1:1 Caban (31.), 2:1 Valusiak - R. Noworyta (33. w przew.), 2:2 Kostecki - Demkowicz (38.), 3:2 Szewczyk - Modrzejewski (57.), 3:3 Kostecki (59. karny).

Karne: Modrzejewski, Buczek - Caban.

KH: Zborowski - Demkowicz, Rąpała; Maślak, Guriczan; Gil, Sekacz - Ćwikła, Caban, Kostecki; Michał Radwański, Lauko, Maciej Radwański; Grzesik, Maciejko, Solon oraz Melichercik, Milan.

Kary: 14 i 20 minut.

Widzów: 400.

Wyniki pozostałych meczów 15. kolejki:

TKH ThyssenKrupp Toruń - Wojas Podhale Nowy Targ 4:1, GKS Tychy - Zagłębie Pol-Aqua Sosnowiec 1:5, Energa Stoczniowiec Gdańsk - Cracovia ComArch Kraków 1:2 po dogrywce, Naprzód Janów - Polonia Bytom 3:4 po rzutach karnych