TKP pokonał Zdrój w Ciechocinku

W derbowym pojedynku piłkarze TKP okazali się lepsi od Zdroju Ciechocinek. Torunianie wygrali dzięki bramce Rafała Jankowskiego strzelonej w pierwszej połowie.

W meczu rozgrywanym na boisku w Ciechocinku faworytem byli goście. Już w 6 min. Rafał Jankowski mógł strzelić gola dla TKP, ale jego strzał okazał się niecelny. Jednak sześć minut później toruński napastnik już się nie pomylił. Podopieczni Wiesława Borończyka wykonywali rzut rożny. Do piłki najwyżej wyskoczył Jankowski i umieścił ją w bramce Zdroju. Gospodarze mogli doprowadzić do wyrównania tuż przed końcem pierwszej połowy, ale futbolówka po strzale Marcina Majchrzaka trafiła w poprzeczkę. Po zmianie stron gracze Zdroju dążyli do wyrównania, ale Przemysław Kryszak ani razu nie dał się zaskoczyć. Bliżsi zdobycia drugiego gola byli za to torunianie. Jednak futbolówka po uderzeniu Adama Młodzieniaka trafiła w spojenie słupka z poprzeczką.

Dla "Gazety" trener TKP Wiesław Borończyk Najbardziej cieszy wygrana. Ostatnio brakowało nam szczęścia i traciliśmy punkty. W Ciechocinku obie drużyny nastawiły się na walkę, ale to my z niej wyszliśmy zwycięsko. Gra zespołu na pewno może być jeszcze lepsza. not. fł Wynik meczu ZDRÓJ - TKP 0:1 (0:1) Bramka: 0:1 Jankowski (12.) Zdrój: Trocikowski - Chmielecki, Nawrocki, Sikorski, Smerdel (78. Koch), Todorow, Majchrzak, Mucha (56. Morozow), Tiemtore, Maciejak, Atanackovic TKP: P.Kryszak - Kowalski, Warczachowski, Wróbel, Grala (46. Zgórzak), Świderek, Grzebel, Młodzieniak, M.Kryszak (86. Urbański), Maćkiewicz (46. Nowaczyk), Jankowski (56. Dah) Pozostałe wyniki Victoria Koronowo - Unia Janikowo 0:0, Cartusia Kartuzy - Wierzyca Pelplin 0:0, Mieszko Gniezno - Rodło Kwidzyn 1:0, Kaszubia Kościerzyna - Nielba Wągrowiec 1:1, Flota Świnoujście - Kujawiak Włocławek 1:0, Jarota Jarocin - Kotwica Kołobrzeg 0:0, Rega-Merida Trzebiatów - KP Police 1:1 Tabela III ligi 1. Flota 11 29 21-6 2. TKP 11 21 17-10 3. Nielba 11 21 19-8 4. Jarota 11 21 29-13 5. Unia 11 19 20-12 6. Kotwica 11 18 18-12