Sport w skrócie

SIATKÓWKA

Jadar na podium

Juniorzy KS Jadar Radom udanie zaprezentowali się na turnieju w Czechach. W miejscowości Nymburg podopieczni trenerów Wojciecha Stępnia i Arkadiusza Sawiczyńskiego zajęli drugie miejsce. W imprezie klubowe zespoły z Czech, Polski, Niemiec, Słowacji i Słowenii najpierw rywalizowały w grupach eliminacyjnych, a następnie o poszczególne miejsca w turnieju. "Jadarowcy" przeszli pierwszą fazę zmagań jak burza, odnosząc sześć zwycięstw bez starty seta. W polskim finale radomianie nie sprostali rówieśnikom z Nysy, przegrywając 1:2.

PIŁKA NOŻNA

Zamłynianki w kadrze

Weronika Aszkiełowicz i Aleksandra Janicka z Zamłynia Radom zagrają w turnieju eliminacyjnym do Mistrzostw Europy juniorek młodszych. Trener reprezentacji Jerzy Miedziński na imprezę, która zostanie rozegrana w dniach 8-13 października w Jaworznie i Zawierciu, powołał 19 zawodniczek. Obie radomianki, zanim otrzymają szansę występu w biało-czerwonych barwach, wezmą udział w zgrupowaniu kadry, które rozpocznie się 4 października w Sosnowcu. Selekcjoner zaznacza, że zarówno Aszkiełowicz, jak i Janicka mają spore szanse na grę w podstawowej jedenastce Polek. - Znam możliwości piłkarek Zamłynia. Obie są silnymi punktami reprezentacji, dlatego jest wielce prawdopodobne, że już w pierwszym meczu wybiegną w wyjściowym składzie - powiedział "Gazecie" trener kadry.

LEKKOATLETYKA

Skakali w Kozienicach

Caroline Hingst z Niemiec i Łukasz Michalski z Zawiszy Bydgoszcz zwyciężyli w V Międzynarodowym Konkursie Skoku o Tyczce pamięci Tadeusza Ślusarskiego rozegranego w Kozienicach. W przeprowadzonym po raz pierwszy konkursie pań Hingst uzyskała 4,60 m. Drugie miejsce zajęła Krisztina Molnar z Węgier, a trzecie Joanna Piwowarska z AZS AWF Warszawa. Natomiast Michalski wynikiem 5,40 m wyprzedził Adama Kolasę (AZS AWF Gdańsk) i Mateusza Didenkowa (KL Gdynia).

ŁUCZNICTWO

Sukcesy radomian

Emilia Jędra z ŁKS-u Radom zwyciężyła w zawodach IV Rundy Pucharu Polski juniorów młodszych rozegranych w Gdyni. Podopieczna Iwony Trześniewskiej w końcowej klasyfikacji pucharu zajęła drugie miejsce. Klubowi koledzy Jędry - Bartłomiej Buczma i Kamil Kośla - uplasowali się w drugiej dziesiątce.

Tymczasem radomianie zdominowali rywalizację podczas Makroregionalnych Mistrzostw Mazowsza, która miała miejsce na torach Sokoła Radom. Wśród dziewcząt bezkonkurencyjna była Joanna Gorczyca (ŁKS), natomiast w zmaganiach chłopców zwyciężył Paweł Pietraszewski (Sokół).