Radomianie poza podium

LEKKOATLETYKA. Bożena Łukasik zajęła szóste, a Grzegorz Krzosek siódme miejsce podczas największego w Polsce międzynarodowego mityngu Pedro's Cup rozegranego w środę na stadionie warszawskiego Orła.

W gronie 800-metrowców podopieczny Leszka Trzosa czasem 1:51.41 min zameldował się na mecie jako przedostatni. Zwyciężył Marcin Lewandowski z Ósemki Police (1:49.18), drugi był Rosjanin Dmitriy Bogdanov (1:49.49), a trzeci Bartosz Nowicki z MKL Szczecin (1:49.76). Zawodnik ZTE Radom z pewnością nie był zadowolony z wyniku biegu, ale jak podkreślał przed startem, był to prawdopodobnie ostatni tegoroczny występ na otwartym stadionie. Ponadto w ciągu całego sezonu w przygotowaniach do startów skutecznie przeszkadzał mu uraz kolana, którego nabawił się jesienią ubiegłego roku.

W Warszawie zaprezentowała się także Bożena Łukasik, która w stawce biegu na 400 m czasem 54,65 s była szósta. Pierwsze miejsce zajęła Shericka Williams z Jamajki (51,69), drugie Yulia Yurchanka z Białorusi (53,29), a trzecie Christine Amertil z Wysp Bahama (53,41).

Dodajmy, że dwójka lekkoatletów ZTE Radom to jedyni przedstawiciele naszego miasta na tej prestiżowej imprezie.