Sport.pl

Do Tarnowa po awans

W czwartek w Tarnowie rzeszowscy żużlowcy będą walczyć o awans do finału młodzieżowych drużynowych mistrzostw Polski.
Do decydującej rozgrywki awansują zwycięzcy trzech grup oraz jedna z drużyn z drugiego miejsca z najlepszym bilansem punktowym. Po trzech turniejach liderem grupy drugiej, w której rywalizują rzeszowianie, jest RKM Rybnik, który z kompletem punktów praktycznie zapewnił sobie awans do finału. Marma jest druga w swojej grupie z dorobkiem siedmiu punktów. By awansować do finału, wystarczy, że zajmie w Tarnowie drugie miejsce. - Może się też tak zdarzyć, że nawet trzecia lokata w Tarnowie da nam awans. Jednak nie bawimy się w kalkulacje, chcemy wygrać w Tarnowie. Chociaż nie będzie to łatwe, bo Unia i RKM mają mocne drużyny - zapowiada Rafał Wilk, trener rzeszowskich żużlowców. - Jednak jestem dobrej myśli. Ostatnio w dobrej formie są Dawid Lampart i Marcin Leś, nieźle prezentują się też Mateusz Szostek i Grzesiek Szyszka - dodaje szkoleniowiec Marmy.

W grupie I pewni awansu są gorzowianie, którzy w czterech turniejach zdobyli 12 punktów (144 małe). Szanse na wyprzedzenie rzeszowian mają żużlowcy Polonii Bydgoszcz, którzy mają na koncie 5 punktów (83 małe). Ostatni turniej odbędzie się 20 września w Zielonej Górze. W grupie III o awans walczą Unia Leszno (7 punktów, 85 małych), PSŻ Poznań (5 punktów, 77 małych) i Włókniarz Częstochowa (5 punktów, 68 małych). Ostatni turniej odbędzie się także dziś w Ostrowie.

Lista startowa turnieju w Tarnowie (godz. 17, sędziuje Zdzisław Fyda z Krakowa):

Unia Tarnów - 1. Kamil Zieliński, 2. Szymon Kiełbasa, 3. Maciej Ciesielski, 4. Andrzej Głuchy, 17. Łukasz Kiełbasa; KSM Krosno - 5. Piotr Machnik, 7. Daniel Bienia; RKM Rybnik - 9. Patryk Pawlaszczyk, 10. Rafał Fleger, 11. Bartosz Szymura, 12. Wojciech Druchniak; Marma Polskie Folie Rzeszów - 13. Grzegorz Szyszka, 14. Dawid Lampart, 15. Marcin Leś, 16. Mateusz Szostek.

Tabela grupy II

1. RKM Rybnik39111
2. Marma Rzeszów37101
3. Unia Tarnów3588
4. TŻ Lublin4358
5. KSM Krosno3010