Tur Turek przegrał wysoko we Wrocławiu

Skończyła się znakomita passa drużyny Tura w II lidze

W stolicy Dolnego Śląska zespół trenera Adama Topolskiego stracił dwa razy tyle goli co we wszystkich poprzednich siedmiu spotkaniach. Cała taktyka Tura polegająca na bronieniu dostępu do własnej bramki oraz gry z kontrataku legła w gruzach już po pierwszej akcji Śląska. Pozyskany z Ruchu Chorzów były gracz Amiki Wronki Przemysław Łudziński ograł bowiem kilku rywali i zza pola karnego uderzył tuż przy słupku - na mokrej murawie piłka nabrała pośligu i zaskoczyła Sławomira Janickiego. Niedługo później było już 2:0 - tym razem po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i perfekcyjnym strzale weterana Zbigniewa Wójcika.

Owszem, Tur starał się atakować, próbował zaskoczyć Śląsk w ataku pozycyjnym, ale bez rezultatu. Gospodarze spisywali się bowiem bezbłędnie, choć w ich szeregach brakowało Krzysztofa Wołczka i Vladimira Capa. Nieźle zastępował ich młody Tadeusz Socha, który często włączał się do akcji ofensywnych. O to, by humory w szatni Tura były jeszcze gorsze, postarał się były gracz tej drużyny Patryk Klofik. Tuż przed przerwą Śląsk przeprowadził kolejną efektowną akcję, a Klofik wykończył ją celnym strzałem z linii pola karnego.

Po przerwie tempo spotkania spadło, Śląsk już się tak nie wysilał, a Tur starał się odmienić losy meczu grając trójką napastników. Nie dość jednak, że gola goście nie zdobyli (najgroźniejszy był strzał z wolnego Piotra Skokowskiego - Radosław Janukiewicz jednak obronił), to stracili kolejnego. Tym razem po rzucie karnym - podyktowanym za faul na Łudzińskim, który zaliczył wyjątkowo okazały debiut w Śląsku.

Śląsk Wrocław - Tur Turek 4:0 (3:0)

Bramki: 1:0 Łudziński (2.), 2:0 Wójcik (13.), 3:0 Klofik (42.), 4:0 Rosiński (60., z karnego)

Śląsk: Janukiewicz - Socha (58. Ostrowski), Pokorny Ż , Wójcik, Rudolf - Klofik (73. J. Gancarczyk), Sztylka, Górski, Rosiński - Imeh (53. M. Gancarczyk), Łudziński.

Tur: Janicki - Grabowski Ż , Różycki Ż (46. Kokowski) , Stawiński - Derbich, Matusiak Ż , Olszewski Ż , Łagiewka (46. Cichos), Bieniek - Sikora, Wojciechowski.

Sędziował: Tomasz Cwalina (Gdańsk).