Przedłużyć znakomitą passę OKS

W sobotę do Olsztyna przyjeżdża Dolcan Ząbki, lider trzeciej ligi, w której na co dzień występuje OKS 1945. Początek meczu przy alei Piłsudskiego o godz. 16
Przed sezonem w środowisku piłkarskim mówiło się, że karty na tym szczeblu będą rozdawać ekipy z Nowego Dworu Mazowieckiego, Piotrkowa Trybunalskiego, Wysokiego Mazowieckiego oraz Radomia. Mało osób znało zespół Dolcan Ząbki, który, jak się okazało po pięciu kolejkach, zajmuje pierwsze miejsce w grupie. Piłkarze z Mazowsza podobnie jak ich rywale ze stolicy Warmii i Mazur w tym sezonie nie zaznali jeszcze goryczy porażki i większość kibiców z Olsztyna wierzy, że tym razem będzie podobnie. Z pewnością nie będzie to proste zadanie, choć w ostatnich ligowych pojedynkach podopieczni Andrzeja Nakielskiego udowodnili, że nie zamierzają odpuszczać żadnemu rywalowi.

Najbliżsi przeciwnicy OKS 1945, w swojej historii w połowie i pod koniec lat 90. występowali na zapleczu ekstraklasy. Jednak były to bardzo krótkie epizody. W Dolcanie występuje m.in. Marcin Korkuć, wychowanek Tęczy Biskupiec, który w ubiegłym sezonie był trzecim strzelcem w grupie mazowieckiej. Nie zabraknie także Marcina Ogrodowczyka ze Startu Działdowo.

Szkoleniowiec OKS będzie miał do dyspozycji wszystkich zawodników, ponieważ zdrowy jest już Jacek Gabrusewicz, który ostatnio narzekał na lekką kontuzję. - Wiemy, że zespół z Ząbek ma solidnych piłkarzy, którzy mają siłę rozegrać więcej niż 90 minut - mówi Łukasz Kościuczuk, drugi szkoleniowiec OKS. - Do tego dochodzą jeszcze stałe fragmenty gry, w których są naprawdę groźni. Kilka dni temu oglądaliśmy taśmę z naszego meczu z Ruchem Wysokie Mazowieckie i nie możemy popełnić błędów z drugiej połowy, gdzie niepotrzebnie się cofnęliśmy. Właśnie z takimi przeciwnikami nie można tego robić.

Początek meczu przy al. Piłsudskiego o godz. 16.

Dla „Gazety”

Grzegorz Lech, pomocnik OKS 1945

W ubiegłym tygodniu rozpoczęły nam się najważniejsze spotkania. Wygraliśmy z Ruchem, teraz zmierzymy się z Dolcanem. Musimy ten mecz wygrać, żeby utrzymać się w czubie tabeli. Grupa I jest bardzo wyrównana, można wygrać i przegrać z każdym, no i oczywiście mamy o co walczyć. Na razie nie przegraliśmy żadnego pojedynku i mam nadzieję, że w sobotę te słowa będę mógł powtórzyć.

Mecze Dolcanu

Dolcan Ząbki - Nadnarwianka Pułtusk 1:0, Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Dolcan Ząbki 1:1, Dolcan Ząbki - Stal Głowno 2:0, Wigry Suwałki - Dolcan 0:1, Dolcan Ząbki - Sokół Aleksandrów Łódzki 2:0