Triatlon. Dederko daleko w Mistrzostwach Świata

W Hamburgu odbyły się Mistrzostwa Świata Elity w triatlonie. Zawodnicy i zawodniczki rywalizowali na dystansie olimpijskim: pływanie - 1,5 km, 40 km jazdy na rowerze i 10 km biegu. Złoty medal wywalczyła Portugalka Vanessa Fernandes, drugie miejsce zajęła zawodniczka z Australii Emma Snowsill, trzecia była Laura Bennett z USA. Najlepsza polska triatlonistka Ewa Dederko tym razem nie zdołała ukończyć zawodów w czołówce. Reprezentantka WLKS-u Złoty Potok Goliard Częstochowa uplasowała się na 35. pozycji. Trasę triatlonu częstochowianka pokonała w czasie 1:58.39, tracąc blisko pięć minut do zwyciężczyni. Druga z Polek startujących w Hamburgu - Maria Cześnik z Weltouru Łazy - zakończyła zawody na 24. miejscu.