Sport.pl

Górnik Zabrze zagrał w konspiracji, żeby uniknąć awantur

Piłkarze Górnika rozegrali w środę aż dwa mecze sparingowe. Nie sprawdził się testowany holenderski obrońca Ronald Dassen
Mimo upału piłkarze Górnika mieli w środę bardzo pracowity dzień. Przed południem zabrzanie (skład był mieszanką zespołu seniorów z drużyną, która będzie występowała w Młodej Ekstraklasie) zagrali z czwartoligowym Energetykiem ROW Rybnik.

To był szósty wygrany sparing Górnika tego lata, a po południu podopieczni trenera Ryszarda Wieczorka wygrali po raz siódmy. Mecz z Polonią Bytom był dla kibiców i dziennikarzy zabawą... w chowanego. Ale dobrze się stało: w ostatniej chwili klub dostał sygnał o nadciągających na Roosevelta ponadtysiącosobowej grupie szalikowców z Bytomia. W tej sytuacji zdecydowano o rozegraniu meczu w konspiracji. Zdaniem policji w Zabrzu prezes Ryszard Szuster podjął bardzo rozsądną decyzję. Piłkarze odjechali na Stadion Śląski. Przed bramą stadionu w Zabrzu zebrało się blisko dwa tysiące niezadowolonych fanów Górnika. Na szczęście obyło się bez awantur.

Zwycięstwo na Śląskim oglądało kilku kibiców Górnika, którzy zdołali się jednak dowiedzieć, gdzie zagra zespół Wieczorka. Zabrzanom nie było jednak łatwo: beniaminek z Bytomia stawił zdecydowany opór, dość długo prowadził. Dopiero kwadrans przed końcem w ciągu 120 sekund zabrzanie zdobyli dwa gole, a gdyby Piotr Malinowski zdecydował się na strzał do pustej bramki, byłby nawet wyższy wynik. Testowany przez Górnika Holender Ronald Dassen grał w obu meczach i wypadł przeciętnie. - Nie tego oczekiwałem. Nie mam czasu go przygotowywać, więc szukamy dalej - powiedział trener Wieczorek. Górnik wciąż rozgląda się za wzmocnieniami, tymczasem na treningu Energetyka Rybnik mają pojawić się zawodnicy Górnika, którzy nie mieszczą się w kadrze.

Górnik Zabrze 2 (1)

Energetyk ROW Rybnik 1 (0)

Bramki dla Górnika: 1:0 Krzysztoporski (7.), 1:1 Kostecki (70.), 2:1 Wodecki (80.)

Górnik: Laskowski - Dassen (46. Maciejewski), Krzysztoporski, Pazdan, Marciniak (46. Dębowski) - Kępa, Giesa, Bukalski (60. Furczyk), Stachowiak (46. Gajewski) - Moskal (37. Fundakowski), Wodecki.

Górnik Zabrze 2 (0)

Polonia Bytom 1 (1)

Bramki: 0:1 Jurczyk (30.), 1:1 Zahorski (75.), 2:1 Hajto (77., karny)

Górnik: Sławik - Jarczyk, Hajto, Pawelec, Papeckys - Kiżys, Białek, Brzęczek, Madejski - Jarka, Gierczak; grali ponadto: Malinowski, Zahorski, Stachowiak, Dassen, Marciniak.

Polonia: Żmija - Sojka, Jurczyk, Sosna, Plewnia, Wolański, Grzyb, Owczarek, Robaszek, Podstawek, Mężyk; grali ponadto: Suchański, Wierzchowski, Rozmus, Dziółka, Mróz, Kupis, Trzeciak, Zieliński.