Sport.pl

Piotr Celeban nowym piłkarzem Górnika Zabrze

W przyszłym tygodniu Celeban powinien pojawić się na treningu na Roosevelta
Według naszych informacji nowym piłkarzem Górnika Zabrze zostanie Piotr Celeban. Górnik zaoferował za niego właścicielowi Pogoni Szczecin Antoniemu Ptakowi 400 tys. zł. W przyszłym tygodniu Celeban powinien pojawić się na treningu na Roosevelta. 22-letni obrońca większość kariery spędził w Pogoni, w ekstraklasie rozegrał 33 mecze, strzelił 4 gole.

Trzech nowych zawodników pojawiło się na wczorajszym treningu Górnika. Dwaj z nich to zapowiadani wcześniej Litwini Marius Kiżys i Tadas Papeckis, trzeci zaś to Piotr Stawowy, który wrócił z wypożyczenia z trzecioligowego Gawinu Królewska Wola. Kontuzjowany Adam Orłowicz, nowy nabytek z Odry Opole, musi przejść natomiast szereg badań i nie wiadomo, kiedy wznowi treningi.

W zajęciach nie wzięło udziału także kilku innych piłkarzy (Tomasz Moskal, Krzysztof Bukalski, Jarosław Białek, Błażej Radler, Piotr Madejski i Sławomir Jarczyk), którzy przeszli specjalistyczne badania wydolnościowe w katowickiej AWF. Zdrowy jest już natomiast Dariusz Stachowiak, którego grypa wyłączyła z pierwszego treningu.