Sport.pl

Marcin Drzymont wraca do Korony Kielce

Korona Kielce nakazała stawić się wypożyczonemu do Lecha Poznań obrońcy na swym pierwszym treningu 19 czerwca.
Marcin Drzymont jest wypożyczony do Lecha Poznań z Korony Kielce, więc 1 lipca znów stanie się jej graczem. To kielecki klub decyduje o jego przyszłości i na razie zażądał, aby Drzymont stawił się na pierwszym treningu Korony 19 czerwca. Obrońca liczy jednak na to, że kluby się dogadają i zostanie w "Kolejorzu". - Jestem po rozmowie z dyrektorem sportowym Lecha i on powiedział mi, że trwają rozmowy w sprawie mojego zatrzymania - mówi Drzymont. - Wszystko zależy od stanowiska Korony oraz ceny, którą trzeba będzie zapłacić.

A także tego, czy i kiedy defensywa Lecha zostanie wzmocniona nowymi obrońcami, dodajmy. "Kolejorz" poszukuje graczy na tę pozycję, dlatego nie chce na razie "palić tematu Drzymonta". Dyrektor sportowy Marek Pogorzelczyk i szef skautów Andrzej Czyżniewski obserwowali w Hiszpanii obrońców z Ameryki Południowej.

Tymczasem Drzymont przesiedział trochę sezonu na ławce rezerwowych, ale od kwietnia grywał już regularnie. Ma na koncie 28 spotkań w barwach Lecha. - Chciałbym tu grać dalej - mówi. - Wiem, że w Koronie wiele się zmieniło, także trener i dyrektor sportowy. Jest szansa, że tym razem będę mógł tam grywać regularnie, a nie tak jak poprzednio, gdy byłem w odstawce. Ja jednak nie mogę tak myśleć. W Poznaniu się zaaklimatyzowałem, dobrze mi tu. Wolałbym nie odchodzić. Liczę na to, że zostanę. Nie mam jednak wpływu na swój los.

Co zadecyduje Korona, nie wiadomo. Kielecki klub ma poważne problemy z obrońcami. Hernani jest po kontuzji, a na dodatek ma oferty z zagranicy. Veselin Djoković wyjechał do ojczyzny i nie daje znaku życia. Jeżeli do Steauy Bukareszt odszedłby jeszcze Paweł Golański, Korona stanie przed koniecznością szybkich wzmocnień defensywy. Wygląda na to, że klub z Kielc chce mieć Drzymonta, bowiem jest on jednym z nielicznych graczy, których Korona nie wystawiła na listę transferową. Jednocześnie jest jednak gotowa rozmawiać z Lechem, jeśli ten zaproponuje rozsądną cenę.