Milan prawie pewny Ligi Mistrzów

Mila po raz trzeci z rzędu wygrał 3:1 w Serie A i umocnił się na czwartym miejscu w tabeli, dającym prawo gry w Lidze Mistrzów

33. kolejka Serie A - wyniki, tabela, strzelcy

W sobotę drużyna Carlo Ancelottiego dość łatwo rozprawiła się z Cagliari. Piłkarze Milanu nie przemęczali się zbytnio, mając na względzie czekający ich we wtorek półfinałowy mecz w Lidze Mistrzów z Manchesterem United.

Dwa gole zdobył Brazylijczyk Ronaldo, oba z podania swojego rodaka Cafu. Pierwszego po upływie kwadransa, drugiego w 69. minucie. W tym drugim przypadku Ronaldo pokonał Chimentiego uderzeniem... klatką piersiową. Pięć minut później goście zdobyli kontaktową bramkę. Kaładze sfaulował w polu karnym Adreę Capone a David Suazo nie zmarnował karnego. Nadzieje piłkarzy Cagliari na korzystny wynik rozwiał Adrea Pirlo dziesięć minut przed końcem meczu. Pomocnik reprezentacji Włoch kapitalnie uderzył z wolnego z około 30 metrów i piłka po raz trzeci zatrzepotała w bramce Cagliari. W 85 minucie Kaładze dostał drugą żółtą kartkę i musiał opuścić boisko.

Milan w 33 kolejkach zgromadził 56 punktów i jest na czwartym miejscu w tabeli Serie A. Piąte Empoli ma pięć punktów mniej i mecz do rozegrania w niedzielę. Zespół Ancelottiego raczej nie da już sobie odebrać prawa gry w Lidze Mistrzów w następnym sezonie. Do rozegrania pozostało pięć kolejek, a Milan czekają mecze z drużynami z dołu i środka tabeli. Trudno oczekiwać, żeby "Rossoneri" zaliczyli jakąś wpadkę. Kiepska passa z początku sezonu już odeszła w zapomnienie - Milan w ostatnich 21 kolejkach przegrał tylko raz, w marcu z Interem.