Serena Williams nie zagra z Venus

Rozstawiona z numerem trzecim Amerykanka Serena Williams skreczowała w meczu drugiej rundy turnieju w Charleston z Chan Yung-Jan z Tajwanu. Williams nabawiła się urazu pachwiny i "dzięki temu" uniknęła konfrontacji w trzeciej rundzie ze swoją siostrą Venus Williams

Yung-Jan prowadziła 5:3 w pierwszym secie, gdy Williams podeszła do siatki i powiedziała, że nie może kontynuować gry. To drugi przegrany mecz Amerykanki w tym roku. W styczniu uległa Austriaczce Sybille Bammer, potem wygrała m.in. wielkoszlemowy Australian Open i bardzo mocno obsadzony turniej w Miami.

- Tak naprawdę kłopoty z pachwiną miałam już w poniedziałek na treningu. Podczas meczu drugiej rundy problem nasilił się. Nie chciałam ryzykować - powiedziała 25-letnia Serena, która w Charleston rozgrywała pierwszy w tym sezonie turniej na nawierzchni ziemnej.

Kibice w Charleston, gdzie pula nagród wynosi 1,39 mln dol, byli jednak zawiedzeni, bo nie dojedzie do elektryzującego meczu Sereny ze starszą siostrą Venus, która w pierwszej rundzie pokonała wczoraj 6:2, 6:2 Australijkę Samanthę Stosur. Siostry mogły wpaść na siebie w trzeciej rundzie.

Nie po raz pierwszy przez kontuzję Williams nie zagrają ze sobą. W 2001 r. Venus w ostatniej chwili wycofała się w półfinale w Indian Wells, w którym miała zagrać z Sereną. Wówczas cały stadion wygwizdał siostry, a te obraziły się i odtąd nigdy więcej nie zagrały w tej kalifornijskiej imprezie. Do ostatniego meczu Serena - Venus doszło dwa lata temu w Nowym Jorku na US Open. W dwóch setach wygrała Venus.

W drugiej rundzie w Charleston odpadła też wczoraj rozstawiona z jedynką Czeszka Nicole Vaidisova, która uległa 6:4, 4:6, 3:6 Holenderce Michaelli Krajicek.