Schalke znów traci punkty

Lider Bundesligi wciąż nie może odnaleźć formy. W ostatnich czterech meczach Schalke 04 zdobyło ledwie dwa punkty. W sobotę znów zremisowało z Hanover 96.

Wyniki, tabele, strzelcy bramek

Halil Altintop dał prowadzenie Schalke już w 2. minucie spotkania. Gości nie długo cieszyli się prowadzeniem, bo szybko wyrównał Michael Tarnat.

W składzie Hanoweru zabrakło Dariusza Żurawia.

Na szczęście dla lidera w kratkę grają też inne zespoły z czołówki. Stuttgart stracił punkty z Wolfsbrugiem (remis 0:0) w barwach którego 90 minut grał Jacek Krzynówek.

Inni Polacy nie mieli w sobotę szczęścia. Arminia Bielefeld z Arturem Wichniarkiem (90 minut) w składzie przegrała 0:1 z FSV Mainz. Energie Cottbus, w którym przez całe spotkanie grał Mariusz Kukiełka, uległo na swoim boisku 0:2 Alemannii Aachen. Przegrała też Borussia Dortmund z Euzebiuszem Smolarekiem w wyjściowej jedenastce (Polak grał 90 minut). W Bochum lepsze okazało się VfL, w którym brylował Tomasz Zdebel (90 minut). Po tej porażce Borussia niebezpiecznie zbliżyła się do strefy spadkoweu, nad którą ma już tylko punkt przewagi.