Puchar UEFA: Emocje w Sevilli

Broniąca trofeum hiszpańska Sevilla zremisowała u siebie z Szachtarem Donieck 2:2 (1:1) w pierwszym meczu 1/8 finału piłkarskiego Pucharu UEFA.

Mecz w Sewilli był bardzo emocjonujący. Trzy bramki padły z rzutów karnych, w tym obie dla zespołu gospodarzy. W Szachtarze nie zagrał pauzujący za kartki piłkarz reprezentacji Polski Mariusz Lewandowski.

Sevilla odjęła prowadzenie już w 8. minucie po golu Martiego z karnego. Jedenaście minut później wyrównał Thomas Huebschman. W 60. minucie goście objęli prowadzenie po golu Matuzalema. Brazylijczyk wykorzystał karnego podyktowanego za faul na Bieliku.

Kiedy wydawało się, że goście wywiozą zwycięstwo, sędzia podyktował na dwie minuty przed końcem rzut karny dla Sevilli, który na bramkę zamienił Enzo Maresca. - Wciąż mamy szansę, myślę, że stać nas na zwycięstwo na wyjeździe - powiedział Maresca Radiu Marca. - To dla nas ważne trofeum i wiemy już jak smakuje zwycięstwo.

W czwartek zwycięstwa nie odniosła żadna z hiszpańskich drużyn. Celta Vigo przegrała na własnym boisku z Werderem Brema, Osasuna zremisowała 1:1 z Glasgow Rangers, a Espanyol Barcelona zremisował bezbramkowo z Maccabi Hajfa.

Ostre strzelanie w Newcastle

Newcastle, które do Pucharu UEFA weszło kuchennymi drzwiami - przez Puchar Intertoto - pokonało na własnym boisku AZ Alkmaar 4:2. Gospodarze potrzebowali zaledwie 23 minut, żeby strzelić trzy bramki. W 8. minucie obrońca Alkmaar Gretar Steinsson skierował piłkę do własnej bramki po dośrodkowaniu Kierona Dyera. W 22. minucie Dyer sprytnym strzałem przelobował Boya Watermana, a niespełna minutę później podwyższył Martins.

W 31. minucie rozmiary porażki zmniejszył strzałem głową Shota Arveładze, jednak sześć minut później kolejnego gola strzelił Martins. Po zmianie stron goście prezentowali się o wiele lepiej i zdobyli bramke, która przedłuża ich nadzieje na awans. W 73. minucie strzał Moussy Dembele trafił w rękę Stevena Taylora, za co sędzia podyktował dla gości rzut karny. Shay Given obronił słaby strzał Dembele, jednak wobec dobitki Danny'ego Koevermansa był bezradny.

Spotkania rewanżowe odbędą się 14 i 15 marca.