Koszmarny błąd Van der Sara nie zaszkodził MU

Manchester United z dużym trudem pokonał w Fulham w sobotnim meczu Premier League w Londynie. Gospodarze prowadzili 1:0 po bramce zawinionej przez Edwina van der Sara. Gole dla MU zdobyli Ryan Giggs i Cristiano Ronaldo.

Protokół meczu, inne wyniki i tabela

W 17. minucie holenderski bramkarz MU wyszedł na linię pola karnego, by wybić piłkę. Nie trafił w nią jednak i do opuszczonej bramki futbolówkę skierował Brian McBride. Goście prowadzili 1:0 i sprawiali lepsze wrażenie niż ich rywale.

Manchester United ma jednak indywidualności, które genialnymi zagraniami potrafią odmienić losy meczu. Najpierw w pierwszej połowie Giggs pokonał bramkarza gospodarzy technicznym strzałem z powietrza (na powtórce widać, jak Walijczyk uderza piłkę kostką!), a w końcówce spotkania indywidualnym rajdem popisał się Ronaldo, który przebiegł z piłką ponad 30 metrów minął dwóch rywali i strzałem przy słupku umieścił piłkę w bramce.

Zwycięstwo gości było szczęśliwe. Gospodarze stworzyli więcej sytuacji podbramkowych (Tomasz Radziński trafił m.in. w poprzeczkę z kilku metrów), oddali więcej celnych strzałów, a w dodatku w końcówce spotkania należał się im rzut karny, gdy w "szesnastce" Van der Sar staranował Heidara Helgusona.

W tabeli Manchester United ma już 9 punktów przewagi nad Chelsea. Wicelider zagra w niedzielę z Arsenalem w finale Pucharu Ligi Angielskiej