Górnik Łęczna - C.F. Gloria Bistira 1:4

Od porażki rozpoczęli serię spotkań kontrolnych przebywający na zgrupowaniu w Turcji piłkarze I-ligowego Górnika. Wczoraj łęcznianie przegrali z szóstym zespołem ekstraklasy rumuńskiej C.F. Gloria Bistira 1:4

Zespół trenera Krzysztofa Chrobaka przebywa nad Bosforem od 2 lutego i będzie tam trenował do 16 lutego. W zajęciach bierze udział 26 zawodników, a dziś ma dołączyć Łukasz Masłowski, który nie poleciał z zespołem z powodu choroby.

Pierwszy mecz zakończył się wysoką przegraną łęcznian, którzy trzy pierwsze bramki stracili ze stałych fragmentów gry, po rzutach wolnych. Drugi gol padł bezpośrednio z rzutu wolnego. Jedyną bramkę dla Górnika strzelił w 63. minucie Grzegorz Szymanek, wykorzystując dokładne dośrodkowanie Kamila Stachyry. W drużynie z Łęcznej zagrały dwie jedenastki. Jedna w pierwszej połowie, a druga po przerwie. Tylko bramkarz Krzysztof Żukowski rozegrał cały mecz.

Do końca zgrupowania Górnik rozegra jeszcze trzy spotkania kontrolne: w czwartek, 8 lutego z Anzhi Makhachkala (II liga rosyjska), w niedzielę, 11 lutego z Arsenałem Kijów, i w środę, 14 lutego z Karpatami Lwów (obie I liga ukraińska).

Natomiast nie odbędzie się zaplanowany już po powrocie z Turcji - na 20 lutego - mecz towarzyski z II-ligową Jagiellonią Białystok. Przeciwnicy zrezygnowali z przyjazdu do Łęcznej. Tak więc pierwszym spotkaniem przed wznowieniem rozgrywek ekstraklasy będzie mecz o Puchar Ekstraklasy z Cracovią w Krakowie, który odbędzie się 24 lub 25 lutego. Warto przypomnieć, że oprócz łęcznian i "pasów" w tej grupie występuje Kolporter Korona Kielce, który z kompletem punktów przewodzi stawce i łódzki Widzew. Wszystkie pozostałe zespoły zgromadziły po trzy punkty.

Natomiast pierwszy mecz I-ligowy Górnik rozegra 3 marca z GKS Bełchatów na wyjeździe.

Górnik Łęczna 1 (0)

Szymanek (63.)

Gloria Bistira 4 (2)

Skład Górnika - pierwsza połowa: Żukowski - Kulig, Golem, Jurkowski, Lisowski - Rogowski, Nikitović, Niżnik, Nazaruk - Bajevski, Zahorski;

II połowa: Żukowski - Głowacki, Midzierski, Pawelec, Sokolenko - Stachyra, Łabędzki, Kwiek, Manevski - Chi-Fon, Szymanek.