Wasilewski: Nie marzyłem o tak dobrym początku

Marcin Wasilewski w drugim meczu w Anderlechcie strzelił drugiego gola, a mistrzowie Belgii wygrali z Westerlo 1:0. Marek Saganowski zadebiutował w Southampton, ale ?Święci" przegrali z prowadzącym w drugiej lidze Derby 0:1
W 17. minucie Wasilewski strzelił gola głową po dośrodkowaniu Marka De Mana. W 83. minucie Polak dostał żółtą kartkę. Tydzień temu w debiucie były obrońca Lecha strzelił bramkę w meczu z Beerschot (3:1). Oba gole do obejrzenia na blogu Supergigant

- Nie marzyłem o tak dobrym początku. Myślałem, że przez pierwsze pół roku będę się aklimatyzował, uczył języka - mówił 27-letni obrońca. Polak już jest ulubieńcem kibiców Anderlechtu, którzy po meczu długo skandowali jego nazwisko.

Gorszy początek miał wypożyczony z Troyes do Southampton Marek Saganowski. Jedyną szansę do strzelenia gola 29-letni napastnik miał w 25. sekundzie, ale jego strzał wybronił Stephen Bywater. Potem były napastnik Legii był niewidoczny. Grzegorz Rasiak cztery razy strzelał na bramkę Derby, ale ani razu celnie. Oprócz tego najlepszy strzelec II ligi angielskiej trzy razy faulował, raz był faulowany i raz został złapany na spalonym. Obaj Polacy dostali od "Sunday Times" ocenę 6. Wyższe w Southampton dostali tylko John Viafara (7) i Gareth Bale (8), który został wybrany na najlepszego zawodnika meczu. Southampton zajmuje piąte miejsce w II lidze i traci do Derby 10 pkt.

NIEMCY

Euzebiusz Smolarek (Borussia Dortmund) - z powodu kontuzji poza składem w meczu z VfB Stuttgart (0:1)

Jacek Krzynówek (VfL Wolfsburg) - 90 minut i asysta z Bayerem (3:2)

Dariusz Żuraw (Hannover) - na ławce z Alemannią Aachen (4:1)

Tomasz Zdebel (VfL Bochum) - 90 minut z Energie (0:0)

Artur Wichniarek (Arminia Bielefeld) - 90 minut z Borussią Mönchengladbach (0:2)

Mariusz Kukiełka (Energie Cottbus) - 90 minut z VfL Bochum (0:0)

ANGLIA

Grzegorz Rasiak (Southampton) - 77 minut z Derby (0:1)

Marek Saganowski (Southampton) - 53 minuty z Derby (0:1)

Bartosz Białkowski (Southampton) - na ławce

Jerzy Dudek (Liverpool) - na ławce z Evertonem (0:0)

Tomasz Kuszczak (Manchester United) - na ławce rezerwowych w meczu z Tottenhamem (4:0)

SZKOCJA

Artur Boruc (Celtic) - 90 minut w Pucharze Szkocji z Livingston (4:1)

Maciej Żurawski (Celtic) - poza składem z powodu kontuzji kostki

FRANCJA

Ireneusz Jeleń (Auxerre) - 77 minut z Monaco (1:2). Od "L'Equipe" dostał notę 4 (w dziesięciostopniowej skali)

GRECJA

Michał Żewłakow (Olympiakos) - dostał czerwoną kartkę w 56. minucie meczu z AEK Ateny (3:3)