Bayern ma już 8 punktów straty do liderów

Werder Brema i Schalke 04 zgodnie wygrały swoje mecz i mają już 8 punktów przewagi nad czwartym w tabeli Bayernem Monachium, największym faworytem rozgrywek.

Wyniki, strzelcy bramek, składy, tabela

Bayern we wtorek zremisował z broniącym się przed spadkiem VfL Bochum (90 minut grał Tomasz Zdebel), a w środę zwolnił trenera Felixa Magatha. Zastąpił go Ottmar Hitzfeld. Przed trenerem, który zdobył z Bawarczykami tytuł najlepszej drużyny w Europie, trudne zadanie. Bayern musi odrobić 8 punktów straty do prowadzącej dwójki.

W środę Werder pokonał Bayer Leverkusen 2:0 (bramki Miroslava Klose i Hugo Almeidy) na wyjeździe, a Schalke wygrało na swoim boisku 2:1 z Alemannią Aachen. Pierwszą bramkę dla wicelidera zdobył Rafinha, wykorzystując rzut karny, a drugą - kapitan rywali Moses Sichone, który do skierował piłkę do siatki swojego zespołu po dośrodkowaniu Kevina Kuranyi'ego.

- Nie ważne, jak piłka wpada do siatki. Istotne są tylko trzy punkty - powiedział Kuranyi po meczu.

W niedzielę mecz na szczycie. W Bremie Werder podejmować będzie Schalke.

Magath nie był jedynym trenerem, który pożegnał się w środę z posadą. Borussia Moenchengladbach zwoniła Juppa Heynckesa po serii trzynastu meczów bez zwycięstwa.

Z Polaków zagrał w środę tylko Tomasz Bandrowski (73 minuty w barwach Energie Cottbus). Jego zespół zremisował 1:1 z HSV Hamburg na wyjeździe. Gola dla gospodarzy zdobył Argentyńczyk Juan Pablo Sorin w 4. min z rzutu karnego, wyrównał Sergiu Radu pięć minut później.

Czy Bayern już może sobie darować walkę o mistrzostwo?