Barcelona traci punkty

Lider ligi hiszpańskiej - Barcelona traci punkty. W sobotę Katalończycy tylko zremisowali z Deportivo La Coruna na wyjeździe i był to remis szczęśliwy dla gości.

Protokół meczu, inne wyniki ligi hiszpańskiej ze strzelcami bramek i składami, tabela

Jeszcze raz mistrzowie Hiszpanii nie mogli odnaleźć właściwego rytmu gry przeciwko wybieganemu i dobrze przygotowanemu fizycznie przeciwnikowi.

Goście objęli prowadzenie w 40. minucie, gdy Ronaldinho wykorzystał rzut karny. Wyrównał w 73. min Juan Rodriguez dobijając piłkę po niewykorzystanej jedenastce (strzał Fabiana Estoyanoffa obronił Victor Valdes). W końcówce oba zespoły miały okazje, by rozstrzygnąć spotkanie na swoją korzyść.

W pierwszym składzie Barcy pojawił się po długiej przerwie Javier Saviola. Argentyńczyk nie był wcześniej brany pod uwagę przy ustalaniu składu, ale teraz wobec kontuzji Samuela Eto'o i Eidura Gudjohnsena trener Frank Rijkaard sięgnął i po niego. Właśnie po faulu na Savioli arbiter podyktował rzut karny.

W innych sobotnich meczach Levante pokonało Real Sociedad 2:0, a Mallorca zremisowała bezbramkowo z Atletico Madryt.