Tottenham bliżej Ligi Mistrzów

W najciekawszym sobotnim meczu Premier League Tottenham pokonał 2:1 Manchester City. Londyńczycy przybliżyli się w ten sposób do gry w eliminacjach Ligi Mistrzów. Najlepsze trzy zespoły w tabeli Premier League grają w niedzielę.

Wyniki i tabela ligi angielskiej

Bramki dla Tottenhamu strzelili Paul Stalteri i Michael Carrick w 44. i 44. minucie. Kontaktowego gola zdobył Georgios Samaras (52. min). Gospodarze mogli wygrać wyżej, ale dobrze spisywał się David James - bramkarz

Po tym zwycięstwie Tottenham z dorobkiem 58 pkt. umocnił się na czwartym miejscu w tabeli, która daje prawo startu w eliminacjach Ligi Mistrzów. Londyńczycy wyprzedzają o 4 punkty następny zespół - Blackburn (w sobotę remis z Portsmouth 2:2), ale najbardziej obawiają się szóstego w tabeli Arsenalu.

- Jeśli Arsenal wygra swoje mecze (ma ich teraz o dwa mniej niż Tottenham - przyp. red.) to możemy mieć problem. Nie patrzymy jednak na inne zespoły, ale na to, co przed nami do końca sezonu - powiedział Martin Jol.

W niedzielę Arsenal zmierzy się z Manchesterem United na Old Trafford.

Mecz Sunderlandu z Fulham został przerwany po 21 minutach. Po obfitych opadach deszczu ze śniegiem boisku nie nadawało się do gry. W momencie przerwania gry londyńczycy prowadzili 1:0 (gol Briana McBride'a)/