Gole Rasiaka i Żurawskiego, porażka Kuszczaka

W pierwszym meczu 28. kolejki ligi angielskiej West Bromwich Albion przegrało z Chelsea Londyn 1:2 (0:0): W barwach gospodarzy cały mecz rozegrał Tomasz Kuszczak. W meczu II ligi angielskiej Southampton zremisował z Coventry 1:1 (0:0). Jedynego gola dla Świętych strzelił Grzegorz Rasiak. Celtic pokonał Aberdeen 3:0. Trzeciego gola dla ?The Bhoys" zdobył Maciej Żurawski.

Wyniki i tabela 28. kolejki Premier League

Kuszczak był niepokonany do 51. minuty spotkania. Wtedy gola strzelił Didier Drogba. W 64 minucie czerwoną kartkę dostał Arjen Robben. Holender brutalnie sfaulował Jonathana Greeninga Chwilę później na boisko wszedł Joe Cole. Pomocnik Chelsea był bohaterem środowego meczu Anglia - Urugwaj - strzelił gola i miał asystę. Także w meczu z WBA wychowanek West Ham United zdobył bramkę - w 74 minucie gry. Honorowego gola dla WBA strzelił na dwie minuty przed końcem spotkania Nwankwo Kanu.

Maciej Żurawski ustalił wynik spotkania na 3:0 dla Celtiku w 88. minucie gry. Była to jego 13. bramka w szkockiej ekstraklasie. Żurawski rozegrał całe spotkanie, podobnie jak bramkarz Artur Boruc. Pozostałe dwa gole dla Celticu zdobyli Bułgar Stilian Petrow (asystował przy trafieniu Żurawskiego) oraz Shaun Maloney.

Celtic prowadzi w tabeli i ma obecnie 16 pkt przewagi nad Heart of Midlothian. Zespół z Edynburga spotkanie 28. kolejki rozegra jednak w niedzielę.

Grzegorz Rasiak strzelił gola dla FC Southampton w sobotnim meczu drugiej ligi angielskiej z Coventry City. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Rasiak, który zdobył drugiego gola w barwach "Świętych", wpisał się na listę strzelców w 81. minucie i jego zespół objął prowadzenie. Dwie minuty przed zakończeniem gry wyrównał z rzutu karnego Don Hutchison.

W zespole gospodarzy, który zajmuje obecnie 17. pozycję w tabeli, nie zagrali Kamil Kosowski oraz kontuzjowany bramkarz Bartosz Białkowski.

W innym meczu angielskiej drugiej ligi Queens Park Rangers zremisował z Wolverhampton Wanderers 0:0. Cały mecz na ławce rezerwowych gospodarzy spędził Marcin Kuś. Tomasz Frankowski z Wolverhampton pojawił się na boisku w ostatniej minucie gry.

Tomasza Hajty z Derby County zabrakło w składzie na mecz z Watfordem (2:2).

Czy Tomasz Kuszczak powinien być pierwszym bramkarzem reprezentacji Polski?