Flames pokonali Sharks w NHL

Hokeiści Calgary Flames pokonali na wyjeździe San Jose Sharks 4:3 w poniedziałkowym meczu ligi NHL. To pierwsze zwycięstwo zespołu "Płomieni" na lodowisku rywali od pięciu lat.

W ekipie zwycięzców wyróżnił się Robyn Regehr, który zanotował trzy asysty. Bramki dla drużyny z Calgary strzelili Daymond Langkow, Chuck Kobasew, Chris Simon i Matthew Lombardi. Natomiast gole dla "Rekinów" uzyskali kapitan Patrick Marleau (także miał dwie asysty) oraz Milan Michalek i Jonathan Cheechoo.

Dwie ostatnie bramki zawodnicy Sharks zdobyli w ostatnich sześciu minutach meczu, przy stanie 1:4. Na wyrównanie zabrakło im czasu.

Dopiero po rzutach karnych hokeiści Edmonton Oilers wygrali z Anaheim Mighty Ducks 6:5. Wyróżniającym graczem tej konfrontacji był Ryan Smyth z Oilers, który zdobył dwa gole.

Do dogrywki doprowadził jego kolega klubowy Fernando Pisani, który w 51. minucie wykorzystał rzut karny. W doliczonym czasie gry rezultat się nie zmienił, a rozstrzygnięcie zapadło dopiero po karnych.

Jedenaście goli padło w meczu Vancouver Canucks - Columbus Blue Jackets (7:4). Siedem bramek strzelono, kiedy jedna z drużyn grała w przewadze.

Po pierwszej tercji hokeiści Canucks prowadzili 4:0. W kolejnej przeciwnicy zdobyli kontaktowego gola po uderzeniu Ricka Nasha. Ten sam zawodnik mógł strzelić i drugiego, ale nie wykorzystał karnego. W ostatniej odsłonie gospodarze już wyraźnie "pilnowali" zwycięstwa.

W innym ciekawym poniedziałkowym spotkaniu ekipa Tampa Bay Lightning wygrała na wyjeździe z New York Islanders 3:2 (po dogrywce). 72 sekundy przed końcem regulaminowego czasu gry "Wyspiarze" jeszcze prowadzili 2:1, lecz wtedy gola dla Lightning strzelił Martin St. Louis. Natomiast 55 sekund przed zakończeniem dogrywki trzecią bramkę dla gości uzyskał Vincent Lecavalier.