II liga - remis Śląska Wrocław

Śląsk Wrocław nie wykorzystał porażki Jagiellonii Białystok i nie awansował na pozycję samodzielnego lidera drugiej ligi piłkarskiej. Podopieczni trenera Ryszarda Tarasiewicza zaledwie zremisowali u siebie z Heko Czermno 0:0.

Po ośmiu kolejkach rozgrywek Jagiellonia i Śląsk mają po 17 punktów. Zespół prowadzony przez Adama Nawałkę zajmuje pierwsze miejsce w tabeli dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu.

W kończącym kolejkę, jedynym niedzielnym spotkaniu, Śląsk powinien zdobyć trzy punkty. Zwycięstwo gospodarzom mógł zapewnić Marcin Wielgus, ale w 69. minucie nie wykorzystał rzutu karnego.

Niespodzianką sobotnich meczów była przegrana Jagiellonii Białystok przed własną publicznością z 11. w tabeli ŁKS-em Łódź 0:2 (0:0).

Na trzecią pozycję w tabeli awansował Ruch Chorzów, dzięki wygranej z Górnikiem Polkowice 2:1. Wysokie zwycięstwo zanotowało Zagłębie Sosnowiec, które na swoim boisku wygrało z Radomiakiem Radom 4:0. Wszystkie bramki zdobył Przemysław Pitry. Ruch i Zagłębie mają obecnie po 15 punktów oraz identyczną liczbę strzelonych i straconych bramek.

Ostatnie miejsce w tabeli opuściła Polonia Bytom, która wygrała wyjazdowy mecz z Podbeskidziem Bielsko-Biała 3:2 (1:0). Gospodarze kończyli mecz w dziesiątkę po tym, jak w 58. minucie czerwoną kartkę otrzymał Mariusz Masternak.

Również w dziesiątkę schodzili z boiska zawodnicy Świtu Nowy Dwór Mazowiecki. Dla nich jednak strata była mniej dotkliwa - Piotr Mosór dostał czerwoną kartkę dopiero w 90. minucie spotkania z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Mecz zakończył się wynikiem 1:1.

W meczach 8. kolejki strzelono 20 goli. Sędziowie pokazali dwie czerwone i 35 żółtych kartek. Na trybunach zasiadło ok. 28 tys. widzów.

Wyniki:

Widzew Łódź - Piast Gliwice 0:0;

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1:1 (0:1): Rogalski (62.) - Stachowiak (8.);

Kujawiak Włocławek - Szczakowianka Jaworzno 2:0 (0:0): Staniszewski (57. karny), Gaca (70.);

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Polonia Bytom 2:3 (0:1): Jankowski (68.), Kołodziej (80.) - Rybski (22.,78.), Sosna (65.);

Lechia Gdańsk - Finishparkiet Nowe Miasto Lubawskie 2:0 (1:0): Wojciechowski (23.), Rusinek (68.);

Ruch Chorzów - Górnik Polkowice 2:1 (1:1): Bartnik (43.), Śrutwa (51.) - Hubscher (37.);

Zagłębie Sosnowiec - Radomiak Radom 4:0 (1:0): Pitry (7., 53., 63., 78.);

Jagiellonia Białystok - ŁKS Łódź 0:2 (0:0): Byrkaniczkow (81.), Piątkowski (90.);

Śląsk Wrocław - Heko Czermno 0:0