Sport.pl

Arkadiusz Goła¶ zgin±ł w wypadku

rk, simeo, PAP
16.09.2005
A A A
Reprezentant Polski w siatkówce Arkadiusz Goła¶ zgin±ł w Austrii w wypadku samochodowym na autostradzie A2 w Griffen koło Klagenfurtu. Miał 24 lata. Na dekorację medalami na M¦ Polacy wyszli w koszulkach z numerem 16, z którym grał Goła¶.
Arkadiusz Goła¶ na zdjęciach

Jak poinformował kierownik Wydziału Konsularnego Ambasady RP w Wiedniu Tadeusz Oliwiński samochód, którym jechał Arkadiusz Goła¶ z żon± niespodziewanie zjechał na prawo i uderzył w betonow± podstawę ¶ciany dĽwiękochłonnej." Żona przebywa w szpitalu w Klagenfurcie. Według wstępnych ocen lekarzy pozostanie tam trzy-cztery dni".

Na pocz±tku czerwca ¶rodkowy reprezentacji Arkadiusz Goła¶ podpisał trzyletni kontrakt z czołowym zespołem włoskiej Serie A Lube Banca Macerata. "Szefowie Maceraty już dawno zwrócili uwagę na Arkadiusza Gołasia - mówił menadżer tego zawodnika Ryszard Bosek. - Miał on jeszcze kontrakt na dwa lata z Edilbasso&Partners Padwa, ale oba kluby dogadały się w sprawie przej¶cia".

W reprezentacji Polski rozegrał ponad osiemdziesi±t meczów. Jej trener Raul Lozano odwołał wylot do Argentyny, dok±d miał się udać na urlop po zakończeniu sezonu.

- Arek był skromnym i cichym chłopakiem. Dzięki talentowi i ciężkiej pracy awansował do pierwszej drużyny AZS Częstochowa, w której okazał się wielkim objawieniem. Szybko awansował też do kadry. Miał fantastyczny sezon w lidze włoskiej. Bardzo żałuję, że to wszystko tak się skończyło - mówił z żalem dla TVN24 Wojciech Drzyzga, trener Mostostalu Kędzierzyn, w latach 80. wicemistrz Europy. - O ¶mierci Arka dowiedzieli¶my się podczas obiadu. Moi zawodnicy, aż zbladli gdy o tym usłyszeli. Wszyscy rozeszli się do pokoi i ciężko będzie ich zmobilizować do dzisiejszego meczu - dodał Drzyzga.

Arkadiusz Goła¶ urodził się 10 maja 1981 roku. Pochodził z Ostrołęki. Był żonaty od 21 lipca 2005 roku. Do reprezentacji Polski trafił w 2001 roku, gdy jej trenerem był Ryszard Bosek. "Talent miał ogromny i już wtedy dużo potrafił - powiedział wstrz±¶nięty Ryszard Bosek. - Powołałem go również ze względu na charakter - nie był konfliktowy. Od nowego sezonu miał grać w znanym klubie. Cieszył się z tego kontraktu. Wszystko było przed nim."

W zawi±zku ze ¶mierci± Arkadiusza Gołasia, Polski Zwi±zek Piłki Siatkowej zwrócił się z pro¶b± do wszystkich organizatorów imprez siatkarskich, jakie odbywaj± się obecnie w naszym kraju, o uczczenie minut± ciszy Jego pamięci.

Sukcesy: br±zowy medalista Mistrzostw ¦wiata kadetów (1999), srebrny medalista Mistrzostw Polski kadetów (1998), srebrny medalista Mistrzostw Polski juniorów (1999), Mistrz Polski juniorów (2000), trzykrotny wicemistrz Polski z AZS Częstochowa, br±zowy medalista Mistrzostw Polski z AZS Częstochowa (2004), zdobywca trzeciego miejsca w turnieju Top Teams Cup z AZS Częstowchowa (2002).

Kluby: MKS MOS Wola Warszawa (1996-2000), AZS Częstochowa (2000-2004), Sempre Volley Padwa (2004/2005), Lube Banca Macerata (2005)

Skomentuj:
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX