Sport.pl

Siatkówka. Liga Mistrzów. Co musi się stać, aby Skra i Resovia awansowały do fazy play-off?

Wojciech Michałowski
17.02.2017 18:57
A A A
PGE Skra Bełchatów - Asseco Resovia w Atlas Arenie

PGE Skra Bełchatów - Asseco Resovia w Atlas Arenie (MAŁGORZATA KUJAWKA)

Do fazy play-off siatkarskiej Ligi Mistrzów awansuj± dwie najlepsze drużyny każdej z pięciu grup plus dwie ekipy z trzecich miejsc z najwyższym dorobkiem punktowym. Jakie szanse maj± polskie drużyny?
Od kilku lat w siatkarskiej Lidze Mistrzów mamy co roku trzech przedstawicieli naszego kraju. Przynajmniej dwóm zespołom udaje się zawsze wyj¶ć ze swojej grupy i rywalizować dalej w fazie play-off. Tegoroczne rozgrywki s± pierwszymi od dawna, w których aż dwie polskie drużyny mog± zakończyć zmagania po sze¶ciu meczach.

ZAKSA już pewna

Naszym najpewniejszym punktem jest w tej chwili ZAKSA Kędzierzyn-KoĽle. Mistrzowie Polski graj± znakomicie, dzięki czemu s± obok rosyjskiego Zenitu Kazań jedynym zespołem, który wygrał wszystkie spotkania nie trac±c ani jednego punktu. Już przed ostatni± kolejk± zapewnili sobie pierwsze miejsce w grupie i spokojnie mog± my¶leć o kolejnej fazie turnieju. Z tak± form± s± przez wielu ekspertów wymieniani w¶ród faworytów do awansu do Final Four w Rzymie.

Gorzej przedstawia się sytuacja Asseco Resovii Rzeszów i PGE Skry Bełchatów. Obie drużyny zajmuj± w tej chwili trzecie miejsca w swoich grupach i aby my¶leć o awansie, musz± wygrać swoje mecze w ostatniej kolejce. O ile Skrze wystarczy zwycięstwo w jakimkolwiek stosunku, o tyle Resovia nie może stracić żadnego punktu.

Skra musi wygrać

W grupie D zdecydowan± przewagę ma włoski Azimut Modena i pewnym jest, że nikt go już nie wyprzedzi. O drug± lokatę zawalcz± Skra i rumuński SCM Craiova. Je¶li bełchatowianie wygraj± 3:0 lub 3:1, wtedy wyjd± z drugiego miejsca w grupie i nie będ± musieli się ogl±dać na wyniki pozostałych spotkań.

W przypadku zwycięstwa 3:2 razem z SCM Craiova będ± miały po 8 punktów i w tej sytuacji z grupy również wyjdzie Skra. Jednym słowem je¶li Skra wygra mecz ostatniej kolejki, awansuje do kolejnej rundy z drugiego miejsca w grupie. Je¶li natomiast przegra 2:3, wtedy będzie mogła liczyć jedynie na awans z trzeciej lokaty i wszystko zależeć będzie od wyników w innych grupach. Przegrana 1:3 lub 0:3 zakończy jej przygodę w tegorocznej Lidze Mistrzów.

Tylko trzy punkty dla Resovii

Asseco Resovia Rzeszów jest w nieco gorszej sytuacji. W jej grupie dwa pierwsze miejsca s± już zajęte przez Cucine Lube Civitanova i Berlin Recycling Volleys. Rzeszowianie mog± awansować z trzeciej pozycji, ale musz± wygrać ostatnie spotkanie z Dukl± Liberec. Jedynie wygrana 3:0 i 3:1 da im pewny awans. Przy wygranej 3:2 Resovia będzie musiała liczyć na korzystne wyniki w innych grupach. Jakakolwiek przegrana sprawi, że wicemistrzowie Polski zakończ± zmagania na fazie grupowej.

Pewne awansu s± już zespoły: ZAKSA Kędzierzyn-KoĽle, Dinamo Moskwa, Cucine Lube Civitanova, Berlin Recycling Volleys, Zenit Kazań, Arkas Izmir, Azimut Modena, Sir Sicoma Colussi Perugia, Knack Roeselare i Biełogorie Biełgorod. W przypadku dwóch łatwych wygranych PGE Skry Bełchatów i Asseco Resovii Rzeszów, te dwa kluby również doł±cz± do tego grona. Wszystko rozstrzygnie się 1 marca.Zobacz więcej na temat:

Zobacz także
Skomentuj:
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX