Sport.pl

WT w siatkówce plażowej. Błyskawiczny awans do półfinału Kantora i Łosiaka

PAP
17.02.2017 18:52
A A A
Bartosz Łosiak i Piotr Kantor pokonali Australijczyków Cole'a Duranta i Zachery'ego Schuberta 2:0 (21:16, 21:7) w ćwierćfinale turnieju World Tour w siatkówce plażowej na irańskiej wyspie Kisz. Wywalczenie awansu do "czwórki" zajęło Polakom zaledwie 25 minut.

16.02.2017, godzina 21:05

Legia Warszawa

  • na żywo
Był to drugi z pi±tkowych meczów Łosiaka (KS Jastrzębie) i Kantora (MKS D±browa Górnicza) - w ćwierćfinale pokonali Francuzów Arnauda Loiseau i Arnauda Gauthiera-Rata 2:0 (21:17, 21:19). Na otwarcie, dzień wcze¶niej, wyeliminowali Austriaków Floriana Schnetzera i Daniela Muellnera 2:0 (21:18, 21:17). Ich kolejnymi rywalami będ± Belgowie Dries Koekelkoren i Tom van Walle lub Rosjanie Oleg Stojanowski i Artem Jarzutkin.

Półfinały i decyduj±ce mecze odbęd± się w sobotę.

Polacy maj± dobre wspomnienia zwi±zane z tym turniejem - rok temu uplasowali się na trzecim miejscu.

Od tego sezonu imprezy niższej rangi (wprowadzono skalę gwiazdkow±) rozgrywane s± w cało¶ci systemem pucharowym, zrezygnowano z fazy grupowej.

W turnieju rozgrywanym na Kiszu rywalizuj± tylko męskie duety. Ze startu zrezygnowało wielu czołowych siatkarzy. Łosiak i Kantor to jedyna polska para, która przyst±piła do tych zmagań. Zgłoszeni byli też Jakub Szałankiewicz (Stakolo Staszów) i Maciej Rudol (MKS Zryw-Volley Iława), ale drugi z zawodników na treningu doznał kontuzji stopy.

Grzegorz Fijałek (UKS SMS ŁódĽ) i Michał Bryl (RCS Czarni Radom) oraz Mariusz Prudel (TS Volley Rybnik) z Kacprem Kujawiakiem (RCS Czarni Radom) trenuj± obecnie w kraju.

Czujesz się kibicem Legii? To sprawdĽ, co wiesz o ukochanym klubie
1/14Do którego klubu, w przerwie zimowej sezonu 2016/17, odszedł z Legii Nemanja Nikolić?

Zobacz więcej na temat:

Zobacz także
  • LE. Legia - Ajax 0:0. Radović: "Musimy bardziej ryzykować"
Skomentuj:
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX