Bundesliga. Lewandowski wystrzelał Bayernowi wygraną z Freiburgiem

Bayern pokonał 2:1 Freiburg w pierwszym meczu w Bundeslidze po Nowym Roku. Polak ma już tylko jedno trafienie mniej niż najskuteczniejszy strzelec Bundesligi Pierre-Emerick Aubameyang.

Prowadzący w tabeli Bawarczycy, którzy walczą o piąty tytuł mistrzowski z rzędu, przegrywali w piątek od czwartej minuty po trafieniu Janika Haberera. Lewandowski doprowadził do wyrównania pół godziny później, oddając strzał lewą nogą z powietrza po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

Jeszcze bardziej efektowną bramkę Polak zdobył w doliczonym czasie drugiej połowy, gdy przyjął piłkę na klatkę piersiową po długim podaniu, następnie podbił ją sobie lewą nogą i dopiero potem natychmiast strzał, trafiając do siatki od słupka.

Polak w tym sezonie Bubdesligi strzelił już 14. bramek. Liderem klasyfikacji strzelców z 16 golami jest Gabończyk Pierre-Emerick Aubameyang z Borussii Dortmund, który w ten weekend jednak nie zagra z Werderem Brema, ponieważ bierze udział w Pucharze Narodów Afryki w ojczyźnie.

Po 17 kolejkach Bayern ma 42 punkty i o sześć wyprzedza drugiego w tabeli beniaminka RB Lipsk. Wicelider zagra w sobotę o 18.30 z Eintrachtem Frankfurt.