Real Sociedad - FC Barcelona. Skromne zwycięstwo mistrzów Hiszpanii w Pucharze Króla

Po bezbarwnym meczu FC Barcelona pokonała na wyjeździe Real Sociedad 1:0 w ćwierćfinale Pucharu Króla. Katalończycy wygrali na Estadio Anoeta po raz pierwszy od maja 2007 roku.

Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył dla Barcelony w 21. minucie Neymar. Brazylijczyk wywalczył rzut karny, a następnie sam zamienił go na bramkę.

Mistrzowie Hiszpanii grali bardzo oszczędnie i nie starali się za wszelką cenę dominować. Gra przez cały mecz toczyła się głównie w środku pola, przez co kibice nie byli świadkami zbyt wielu sytuacji strzeleckich. Baskowie przez ponad 90 minut nie zdołali zresztą oddać ani jednego celnego uderzenia na bramkę strzeżoną przez Jaspera Cillessena.

Spotkanie rewanżowe zostanie rozegrane 26 stycznia na Camp Nou w Barcelonie. Duma Katalonii broni w rozgrywkach o Puchar Króla tytułu wywalczonego przed rokiem.