Turniej Czterech Skoczni. Stoch drugi w Ga-Pa i pierwszy na półmetku imprezy!

Kamil Stoch zajął drugie miejsce w Garmisch-Partenkirchen. Polak został liderem Turnieju Czterech Skoczni w jego połowie. Piotr Żyła był w Ga-Pa szósty i w klasyfikacji turnieju jest piąty, a Maciej Kot zajął siódme miejsce, dzięki czemu w TCS plasuje się na ósmej pozycji. Następne zawody 4 stycznia w Innsbrucku
Zawody w Ga-Pa wygrał Norweg Daniel Andre Tande (138 m i 142 m), który prowadził po pierwszej serii. W drugiej najlepszy był Stoch. Polak poleciał aż na 143. metr i awansował na podium z piątej pozycji.

Po pierwszej serii najlepszy z Polaków był Żyła, który skoczył 137 m i zajmował trzecie miejsce. Stoch (135,5 m) plasował się na piątej, a Kot (również 135,5 m) - na szóstej pozycji.

W finale Stoch był bezkonkurencyjny. Lot na 143. metr pozwolił mu awansować na drugie miejsce. Podwójny mistrz olimpijski z Soczi wyprzedził m.in. Stefana Krafta. Austriak był po pierwszej serii drugi, miał wyższą notę od Stocha o 3,3 pkt. Czyli w klasyfikacji TCS po trzech z ośmiu skoków zwycięzca z Oberstdorfu był pierwszy, Kamila wyprzedzał o 6,1 pkt.

Po drugiej serii konkursu w Ga-Pa liderem turnieju jest już Stoch. Polak ma 0,8 pkt przewagi nad Kraftem i 6,6 pkt nad Tandem, który jest trzeci.

Piąte miejsce po połowie 65. TCS zajmuje Żyła, który do Stocha traci 21,2 pkt, a do podium - niespełna 15 punktów. Kot jest ósmy, ale jego strata jest już spora, od Stocha ma notę niższą o 42,7 pkt.

Po 20. miejscu w Ga-Pa 19. w klasyfikacji TCS jest Dawid Kubacki, a 16. w Nowy Rok Stefan Hula zajmuje 20. pozycję w niemiecko-austriackiej imprezie.

Kolejny konkurs 4 stycznia w Innsbrucku. Poprzedzą go kwalifikacje zaplanowane na 3 stycznia.Sport 2017. Co nas czeka w tym roku?
Komentarze (1)
Turniej Czterech Skoczni. Stoch drugi w Ga-Pa i pierwszy na półmetku imprezy!
Zaloguj się
  • boromir195419

    0

    Jesli Polacy utrzymaja forme to w konkursie druzynowym MS beda jednym z glownych faworytow do zlota , Z kolei w Turnieju szanse na pudlo ma juz tylko 10-siecu zawodnikow w tym az 3- Polakow ! NIESAMOWITE . Tego Nigdy nie bylo . GRATULACJE .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje